Otevřít menu
Doprava dnes
-

K Lipenské přehradě vyrazily RegioPantery

V neděli 5. prosince zahájily České dráhy zkušební provoz jednotek RegioPanter na trati 195 Rybník – Lipno nad Vltavou.

8:50 / 6. prosince 2021
K Lipenské přehradě vyrazily RegioPanteryi

Foto: vlakemjednoduse.cz

V neděli 5. prosince zahájily České dráhy zkušební provoz jednotek RegioPanter na trati 195 Rybník – Lipno nad Vltavou.

„Tyto moderní soupravy budou na trať nasazovány nepravidelně o víkendech, abychom prověřili technické možnosti jejich trvalého provozování na této trati v budoucnu. To by umožnilo zavedení pohodlných přímých vlaků z Českých Budějovic přes Rybník až do Lipna nad Vltavou, které můžou přispět i k dalšímu rozvoji lipenského regionu,“ říká Martin Hurajčík, ředitel Oblastního centra obchodu Západ Českých drah.

Zkušební provoz byl zahájen zvláštním vlakem, který bude odjíždět z Českých Budějovic do Rybníka a dále do Lipna nad Vltavou v neděli 5. prosince. Následně bude tento den jednotka RegioPanter nasazena i na dalších vybraných pravidelných vlacích mezi Rybníkem a Lipnem. Zpět do krajské metropole se vracel jako zvláštní vlak, který odjížděl ze stanice Vyšší Brod klášter a skončil v Českých Budějovicích.

RegioPanteři jsou moderní bezbariérové elektrické jednotky s klimatizovaným interiérem. Cestujícím nabízejí také palubní Wi-Fi síť, zásuvky pro dobíjení cestovní elektroniky a místa pro přepravu kočárků a jízdních kol. Současný počet čtyř jednotek RegioPanter v Jihočeském kraji v roce 2022 doplní dalších 10 úplně nových vlaků. 

Ve zvláštních vlacích i v pravidelných spojích bude platit běžný tarif Českých drah.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: ceskedrahy.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru