Otevřít menu
Doprava dnes
-

Komenské nábřeží v Břeclavi se dočká rekonstrukce

Po třech letech společné přípravy začne příští rok rekonstrukce vytížené komunikace na Komenského nábřeží, po které jezdí denně mnoho vozidel, včetně autobusů MHD. V poslední době zde bylo již několik havárií na kanalizaci a vozovka je místy zvlněná od vyhnívajících kořenů usychajících stromů.

17:21 / 12. listopadu 2021
Komenské nábřeží v Břeclavi se dočká rekonstrukcei

Foto: breclav.eu

V první etapě zde provede Povodí Moravy Brno rekonstrukci již nevyhovující, protipovodňové zídky z kovových larsenů, následovat bude výměna asi 60 let staré kanalizace, kterou provedou Vodovody a kanalizace Břeclav a poté Město zakončí rekonstrukci nábřeží novou vozovkou, chodníky a veřejným osvětlením. V období vegetačního klidu nyní Povodí Moravy Brno provedlo kácení stromů na hrázi na základě vydaného povolení oddělení životního prostředí Městského úřadu Břeclav s podmínkou nové výsadby stromů po provedení rekonstrukce protipovodňové zídky (podrobněji na přiloženém situačním plánku PD).

„Od zahájení přípravy této akce Město Břeclav po celou dobu trvalo na podmínce výsadby nových stromů, neboť stromy vždy na nábřeží patřily, obdobně, jak je tomu na druhé straně řeky Dyje na Smetanově nábřeží“, uvedl starosta.

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: breclav.eu)

 

 

 

 

zpět na články

inzerce

nahoru