Otevřít menu
Doprava dnes
-

Konec autobusového spojení Rumburku s Prahou? Pomůže Liberecký kraj

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny.

 

11:34 / 3. prosince 2021
Konec autobusového spojení Rumburku s Prahou? Pomůže Liberecký kraji

Foto: kraj-lbc.cz

„Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Za zajištění dopravy po území Šluknovského výběžku je odpovědný Ústecký kraj, se kterým nastalou situaci Liberecký kraj nyní řeší. „Připravili jsme návrh upraveného jízdního řádu pro kolegy z Ústeckého kraje a nyní bude tedy záležet na nich, jaký zvolí další postup z hlediska smluvního zajištění výkonů,“ doplnil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK.

Společnost Quick Bus ukončila k 29. listopadu přímou autobusovou linku, která spojuje Šluknovský výběžek s Prahou. Dopravce z konce viní především Liberecký kraj. Ten to ale odmítá. „Dopravce s námi ani nekomunikoval, své spoje rušil a obnovoval bez předchozího projednání s krajem. V době lockdownu bychom pro tento postup měli pochopení, ale nerozumíme tomu, proč dopravce nenavázal po obnovení dopravy na naši předchozí komunikaci. Současně ani nerozumíme tomu, proč v rámci licenčního řízení již nereagoval na nabídku společnosti KORID LK koordinovat trasu jejich linky tak, aby nebyla posuzována jako souběžná,“ vysvětlil Jan Sviták.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: kraj-lbc.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru