Otevřít menu
Doprava dnes
-

Kraj Vysočina zrušil výběrové řízení na obchvat Jihlavy, chce vyhlásit nové

Kraj Vysočina zrušil zadávací řízení na stavbu části silničního obchvatu Jihlavy s předpokládanou hodnotou okolo 450 milionů korun. Řízení se táhlo kvůli námitkám a odvoláním účastníků, vybraná stavební firma z něj minulý měsíc odstoupila. Mluvčí kraje Jitka Svatošová dnes sdělila, že kraj se na tuto stavbu chystá vyhlásit novou zakázku.

10:54 / 6. května 2022
 Kraj Vysočina zrušil výběrové řízení na obchvat Jihlavy, chce vyhlásit novéi

Foto: Petr Roubíček

Slíbenou dotaci na obchvat by podle ní mohl kraj čerpat na práce, které budou provedené do konce příštího roku. Na obchvat, který má spojit silnice na Třebíč a Znojmo, má kraj podle dřívějších informací slíbených 255 milionů korun z evropských fondů. "S dodavatelem, který k zakázce přistoupí odpovědně, máme šanci dotaci ve velké míře vyčerpat," uvedla dnes mluvčí.

Vybrat stavební firmu na 2,4 kilometru jihovýchodního obchvatu se kraj snažil od loňského jara. Jako vítěze dvakrát určil firmu Metrostav Infrastructure, která ale nakonec z řízení odstoupila s odkazem na nárůst cen vstupů a na to, že se některé materiály těžko shání. Kraj pak uvedl, že osloví účastníka soutěže, který skončil druhý v pořadí. "Důvodem je, že jsme v průběhu zadávacího řízení vyloučili všech šest účastníků," uvedla dnes mluvčí ke zrušení tohoto řízení.

Kraj teď bude aktualizovat projektovou dokumentaci projektu a jeho rozpočet. "Časový horizont administrace nové zakázky pouze odhadujeme, v tuto chvíli na dva až tři měsíce," uvedla Svatošová.

Původně chtěla krajská samospráva postavit najednou obchvat Jihlavy měřící 5,5 kilometru, stavbu později rozdělila na dvě části kvůli průtahům ve výběrovém řízení na dodavatele. Oznámení o zahájení nového zadávacího řízení zveřejnil kraj ve věstníku loni v květnu. Výběr firmy letos zopakoval podle doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru