Otevřít menu
Doprava dnes
-

Křižovatka Anenské údolí na Kraslicku už je přehledná a bezpečnější

Řidiči mohou od nynějška jezdit bez omezení provozu a mnohem bezpečněji na křižovatce od Rotavy, Kraslic a Oloví v Anenském údolí na Kraslicku. Karlovarský kraj nechal křižovatku zmodernizovat a zajistit i skalní svah nad silnicí. Stavbu řídila Krajská správa a údržba silnic, na úpravách křižovatky se pracovalo od léta 2019.

7:11 / 8. října 2021
Křižovatka Anenské údolí na Kraslicku už je přehledná a bezpečnější

„Modernizace původně nebezpečné křižovatky vyšla na téměř 138 milionů korun, z toho 40 milionů získal Karlovarský kraj z Evropské unie, zbývajících téměř 100 milionů půjde z krajského rozpočtu. Pro řidiče je teď úsek podstatně bezpečnější, díky dokončené stavbě se už také zbaví nepříjemného zdržení provozu,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jan Bureš.

Práce prováděly firmy Eurovia CS a Stavby mostů Praha CZ. „Jedná se o 900 metrů dlouhý úsek silnice, kde dříve byla naprosto nepřehledná křižovatka především pro řidiče přijíždějící od Oloví, a tedy velice nebezpečná. Proto zde stavebníci provedli úpravy křižovatky, sanaci svahů, vznikl nový most a byl zrušen nefunkční železniční přejezd,“ popsal ředitel Krajské správy a údržby silnic Jiří Šlachta. 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: kr-karlovarsky.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru