Otevřít menu
Doprava dnes
-

Křižovatka Rádelský mlýn usnadní cestování a je značně bezpečnější!

Ředitelství silnic a dálnic uvedlo 10. prosince do provozu novou mimoúrovňovou křižovatku Rádelský mlýn na silnici I/35. 

20:34 / 10. prosince 2021
Křižovatka Rádelský mlýn usnadní cestování a je značně bezpečnější!i

Foto: Ministerstvo dopravy

Původní křížení, které bylo v provozu od roku 1973, již nevyhovovalo aktuálním dopravním intenzitám a bylo místem častých dopravních nehod. „Nově se tři důležité cesty na Jablonec, Liberec a Prahu kříží tak, že jsou rychlé, pohodlné a bezpečné. O půl roku dříve skončily objížďky, které například trápily obyvatele Milíře či  zpoždění pro cestující v autobusech a kolony ve špičkách. Děkuji všem zúčastněným na stavbě za rychlé provedení i obyvatelům a řidičům za trpělivost během výstavby,“ řekl ministr dopravy Karel Havlíček.

Bylo potřeba vybudovat novou větev křižovatky ve směru z Liberce do Jablonce, která je nyní vedena po sedmipolovém mostě. Zvětšen byl také nevyhovující poloměr křižovatky, což výrazně přispělo ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy. „Mimoúrovňová křižovatka zajišťuje propojení silnice I/35 Turnov – Liberec se silnicí I/65 do Jablonce nad Nisou. Hlavním důvodem její přestavby bylo odstranění nebezpečného křížení jednotlivých dopravních směrů mezi Libercem, Jabloncem a Turnovem,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. 

Místem povede také cyklostezka. Součástí křižovatky je i meteostanice, která při vyhodnocení možnosti námrazy spustí systém automatického postřiku solankou. Stavba je spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Doprava. Otevřením křižovatky Rádelský mlýn však silniční stavby na Liberecku nekončí. Příští rok na jaře skončí opravy na komunikaci I/35. A na jaře začne ŘSD rozšiřovat dvoupruh na I/9 u Svoru, na což naváže v zimě i souvisejícím obchvatem Svoru.

Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje 152,3 kilometru dálnic a 72,3 kilometru silnic I. třídy. Celkem bude v letošním roce zprovozněno 46,5 kilometru dálnic a 22,7 kilometru silnic I. třídy.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Ministerstvo dopravy)

Křižovatka Rádelský mlýn usnadní cestování a je značně bezpečnější! Foto: Ministerstvo dopravy. Křižovatka Rádelský mlýn usnadní cestování a je značně bezpečnější! Foto: Ministerstvo dopravy.
zpět na články

inzerce

nahoru