Otevřít menu
Doprava dnes
-

Kvůli Dušičkám lze o víkendu čekat rušnější silnice

Kvůli úterní připomínce památky zesnulých lze dnes a v neděli očekávat větší provoz na silnicích než obvykle. Policie varovala před zloději, kteří mohou využít nepozornosti lidí při úpravách hrobů i odcizit věci ze zaparkovaných aut. Upozornila také, že na silnice vyjedou i sváteční řidiči. Opatrní by lidé ve východní části země měli dnes být i kvůli silnému větru, před kterým varovali meteorologové.

11:15 / 30. října 2021
Kvůli Dušičkám lze o víkendu čekat rušnější silnicei

Foto: dopravni.net

Víkend před Dušičkami, které letos připadají na úterý, bývá na silnicích rušný každoročně. "Policie ČR se proto bude v této době věnovat ve zvýšené míře řidičům a dopravní situaci na pozemních komunikacích," uvedla na webu. Hlídkování posilují také městské policie.

Důležité je podle policie nebrat s sebou cennosti, mít neustále své věci pod kontrolou a nenechávat viditelně odložené věci v zaparkovaných vozidlech. "K rozbití okénka u vozidla stačí zloději jen pár vteřin," upozornila.

Řidiče policie žádá, aby provozu věnovali maximální pozornost, byli ohleduplní a trpěliví. "Nehodovost v daném období uctívání památky zesnulých je nejvíce ovlivňována počasím, chováním řidičů a technickým stavem vozidla," uvedla. "Počítejte s tím, že se na silnice vydají i sváteční řidiči," doplnila.

Vítr o rychlosti až 70 kilometrů v hodině, který může komplikovat také dopravu, dnes zasáhne zejména Vysočinu a Moravu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vítr zeslábne v noci na neděli, později ale zřejmě opět zesílí. Výstraha meteorologů před silným větrem se tak bude během dneška pravděpodobně ještě upřesňovat.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru