Otevřít menu
Doprava dnes
-

Kvůli úpravám nábřeží Svratky se od pondělí dále omezí doprava v Brně

Kvůli pokračování stavby protipovodňových opatření a úpravám koryta Svratky podél ulice Poříčí v Brně se od pondělí 18. dubna změní omezení dopravy na velkém městském okruhu. Většinou půjde o zúžení silnice na jeden pruh v každém směru, zavřou se také některé přechody pro chodce.

13:00 / 14. dubna 2022
 Kvůli úpravám nábřeží Svratky se od pondělí dále omezí doprava v Brněi

Foto: A Plus

Omezení potrvají v této podobě do června, uvedla v tiskové zprávě mluvčí brněnského magistrátu Anna Dudková.

Do 30. června bude částečně uzavřena Bauerova ulice mezi křižovatkami s ulicemi Křížkovského a Poříčí. Řidiči neprojedou jedním jízdním pruhem podél řeky. Polovina vozovky bude zavřená také na Poříčí od Bauerovy po Vídeňskou a v každém směru bude funkční jen jeden jízdní pruh.

Do 12. června bude od pondělí zavřený také jeden jízdní pruh na Poříčí od Vídeňské po Renneskou a jeden jízdní pruh u haly Rondo v úseku Nové sady - Náplavka. Od 13. června se poté uzavře celá polovina vozovky na Poříčí od Vídeňské po Renneskou a až do konce června se tak bude jezdit v jednom pruhu. Zejména v dopravní špičce se tak dají očekávat velká zdržení v kolonách.

Od pondělí do konce června bude také zcela zavřené Táborské nábřeží a Štýřické nábřeží včetně cyklostezky od Štýřického nábřeží po Kamennou. Aby se chodci dostali na Holandskou, vznikne provizorní chodník. Ve stejném termínu se uzavřou i přechody z Vídeňské na Křížovou na pravé straně a z Nových sadů na Renneskou na pravé straně.

Úprava nábřeží začala letos začátkem roku a stavba bude pokračovat téměř až do konce příštího roku. Díky ní získá Brno protipovodňová opatření a zároveň bude okolí Svratky přívětivé pro rekreaci.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru