Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letecká linka do Kazachstánu zpět v Praze! FlyArystan bude létat do Aktau

Pražské letiště získá novou leteckou linku do Kazachstánu. Letecký dopravce FlyArystan spustí od 12. června přímou linku mezi Prahou a kazašským městem Aktau, které leží na pobřeží Kaspického moře. Informovalo o tom Letiště Praha.

14:17 / 18. května 2022
Letecká linka do Kazachstánu zpět v Praze! FlyArystan bude létat do Aktaui

Foto: Letecká společnosti FlyArystan si vybralo letiště Praha pro destinaci do Kazachstánu. (Zdroj: anna.areo).

Dopravce si Českou republiku vybral jako svou první destinaci v Evropě. Lety do Kazachstánu se vrací po dvou letech, před pandemií se z Prahy létalo do hlavního města Nur-Sultanu. „Letiště Václava Havla Praha získává zcela novou a netradiční destinaci. Poprvé od pandemie také přichází obnovení přímého spojení s Kazachstánem, což je dalším významným krokem k postupnému rozšiřování sítě destinací na úroveň roku 2019. Očekáváme, že linku využije za rok více než 25.000 cestujících,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Kazašská nízkonákladová společnost bude na trase používat letoun Airbus A320 pro 180 cestujících. Z počátku bude v provozu jeden let týdně v neděli, od 6. července se pak přidá ještě čtvrteční spojení.

Linka usnadní českým turistům poznání krás Kazachstánu


Cesta do města s necelými 200.000 obyvateli potrvá z Prahy zhruba pět a půl hodiny. „Před pandemií byl Kazachstán největším a klíčovým partnerem České republiky ve Střední Asii. Věříme, že spuštění přímých letů pozitivně ovlivní nejen obchodní a ekonomické vztahy mezi oběma zeměmi, ale také usnadní českým turistům poznávání krás Kazachstánu,“ podotkla obchodní a marketingová ředitelka FlyArystan Madina Bužinová.

Letiště Václava Havla v současnosti eviduje poměrně velký nárůst provozu. V prvním čtvrtletí odbavilo kolem 1,4 milionu cestujících, což je sice asi 40 procent provozu z předkrizového období, zároveň je to však výrazně více než loni. Oživování provozu je pak podle šéfa letiště Jiřího Pose rychlejší, než se původně očekávalo. Letiště tak podle současných prognóz očekává na konci roku kolem 9,6 milionu odbavených cestujících, meziročně o asi o 55 procent více.

 

Publikoval: Jakub Cimburek (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru