Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letecká linka mezi Varšavou a Ostravou je opět v provozu, přerušil ji virus

Letecká linka mezi Varšavou a Ostravou je opět v provozu. Polská společnost LOT Polish Airlines ji obnovila po roce, její provoz přerušila kvůli koronavirové pandemii a cestovním restrikcím. První letadlo z Varšavy přistálo na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku dnes v podvečer.

14:31 / 30. března 2022
Letecká linka mezi Varšavou a Ostravou je opět v provozu, přerušil ji virusi

Foto: Letiště Ostrava

Obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský uvedl, že díky návazným letům přinese obnovená linka spojení s více než 80 destinacemi v Evropě, Severní Americe a Asii. "S jedním pohodlným a krátkým přestupem tak cestující mohou doletět například do Amsterdamu, Bruselu, Frankfurtu, Paříže, ale také třeba do New Yorku, Chicaga nebo Toronta. Letenky jsou v současné době v prodeji od necelých 800 korun na stránkách letecké společnosti," uvedl Bujnovský.

Na lince budou létat letadla Embraer 170/175 a Bombardier Q400 s kapacitou 70 až 82 sedadel. Podle letového řádu bude letadlo do Varšavy létat vždy v pondělí v 05:20, v úterý a čtvrtek v 17:45 a v pátek a sobotu ve 14:25. Z Varšavy poletí v úterý a čtvrtek v 16:10, v pátek a sobotu ve 12:45 a v neděli ve 23:15.

"Pro manažery, obchodníky, 'ajťáky', vědce, sportovce i turisty potřebujeme pravidelné letecké spojení do destinace, ze které je možné dostat se do celého světa. Pravidelná letecká linka s významným mezinárodním dopravním uzlem zlepší dopravní dostupnost regionu, pomůže udržet v kraji dnešní investory a přilákat nové," uvedl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Z Mošnova se dosud celoročně pravidelně létalo jen do Londýna. Přes letní sezonu nabízelo ostravské letiště také lety do 13 destinací v Řecku, Egyptě, Bulharsku, Turecku a Španělsku. Z letiště létají rovněž pravidelné nákladní spoje do Německa a Asie.

Letiště loni odbavilo 137.558 cestujících, což bylo o 99.849 lidí více než předloni, nárůst představoval 265 procent. Oproti roku 2019, poslednímu před pandemií, bylo ale cestujících o 57 procent méně. Množství přepraveného nákladu loni vzrostlo letišti meziročně o 28 procent na 18.225 tun, což bylo dosud nejvíce.

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru