Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letecká tragédie Airbusu A319! Při vzletu na jihovýchodě Číny havaroval a začal hořet

Letadlo Airbus A319 společnosti Tibet Airlines dnes při pokusu o vzlet na letišti ve městě Čchung-čching na jihovýchodě Číny havarovalo a začalo hořet. Na palubě bylo 113 cestujících a devět členů posádky.

7:21 / 12. května 2022
Letecká tragédie Airbusu A319! Při vzletu na jihovýchodě Číny havaroval a začal hořeti

Foto: YouTube

Zatím nejsou hlášeny žádné oběti na životech, 36 lidí se zranilo během evakuace, píše agentura Reuters s odkazem na prohlášení Čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC). Podle prohlášení CAAC piloti přerušili vzlet v souladu s postupy poté, co zaznamenali abnormalitu. Jejich manévr způsobil, že letadlo sjelo z dráhy, utrhlo si motor a začalo hořet. Stroj mířil do tibetského hlavního města Lhasy.

Videa na sociálních sítích ukazují letoun s hustým kouřem a plameny vycházejícími z levé strany letadla, zatímco se od něj vzdalují cestující a posádka. Byly vidět také evakuační skluzavky. Na nich si nejspíš přivodili zranění cestující, nejčastější jsou podle CAAC pohmožděniny a výrony.

Letadlo začalo hořet v 8:09 (1:09 SELČ), o necelou hodinu později letiště uzavřelo všechny přistávací dráhy. Tibet Airlines je regionální letecký přepravce se sídlem ve Lhase, je dceřinou společností Air China. Má flotilu 39 letadel, z toho 28 strojů A319.

V horách na jihu Číny se 21. března zřítil Boeing 737-800 společnosti China Eastern Airlines se 123 cestujícími a devítičlennou posádkou, pád nikdo nepřežil. Čínské úřady nehodu stále vyšetřují, příčiny zatím nejsou jasné.


Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj ČTK)

 

zpět na články

inzerce

nahoru