Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letiště Karlovy Vary nově nabízí zázemí pro údržbu dopravních letadel

Ještě i letní sezónu krajského Letiště Karlovy Vary poznamenaly dopady koronavirové pandemie. Nemohly být obnoveny pravidelné linky, snížil se počet letů letecké školy F Air. Vedení letiště se proto snažilo najít způsob jak vylepšit svou finanční bilanci. Z toho důvodu zahájilo spolupráci se společností AviTechnics v segmentu údržby dopravních letadel. 

16:59 / 2. října 2021
Letiště Karlovy Vary nově nabízí zázemí pro údržbu dopravních letadel

Do Karlových Varů přiletěla dvě dopravní letadla Airbus 321 a jeden Airbus 320 lotyšského dopravce Smartlynx Airlines, na nichž bude AviTechnics postupně provádět takzvanou traťovou údržbu. „Díky tomu se letišti otevřel zcela nový zdroj výnosů, který by mohl alespoň částečně nahradit výpadek příjmů. Letiště navíc pokračuje v nabídce balíčků „Fly&Visit“ pro komerční lety. A budeme se snažit co nejvíce urychlit obnovení pravidelných leteckých linek,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Bureš.

Letiště také dál pracuje na záměru prodloužení a rozšíření vzletové a přistávací dráhy. „V červenci vydalo ministerstvo životního prostředí souhlasné závazné stanovisko k tomuto záměru a my tak v současné době můžeme kompletovat podklady pro výběr dodavatele projektové dokumentace stavby. Vypsání výběrového řízení se plánuje na přelomu října a listopadu tohoto roku,“ vysvětlil jednatel Letiště Karlovy Vary Václav Černý. Závazné stanovisko k záměru obsahuje 24 podmínek, které je nutné splnit jak ve fázi přípravy záměru a jeho vlastní realizace, tak i během následného provozu. 

V letošní letní sezóně (od května do srpna) na karlovarském letišti výrazně vzrostl počet komerčních letů (+80 %). Velký podíl na tom měl především silný provoz spojený s pořádáním Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Autor: Jakub Cimburek

zpět na články

inzerce

nahoru