Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letiště Praha má vysokou finanční stabilitu podle agentury Moody‘s

Podle agentury Moody’s je Letiště Praha vysoce finančně stabilní. Agentura potvrdila letišti rating úvěrové spolehlivosti na úrovni Aa3 s výhledem negativní. Z pohledu České republiky je to nejvyšší možné hodnocení, kterého může letiště dosáhnout. Letiště obhájilo ratingové hodnocení navzdory dopadu pandemie a energetické krizi.

9:23 / 29. října 2022
Letiště Praha má vysokou finanční stabilitu podle agentury Moody‘si

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Letiště Praha.

Letiště Praha dlouhodobě hospodaří velmi odpovědně

„Letiště Praha dlouhodobě hospodaří velmi odpovědně a navzdory útlumu v letecké dopravě vlivem pandemie a aktuální energetické krize se společnost od letošního roku definitivně vrací do ziskového hospodaření. Jsem velmi rád, že vysokou finanční stabilitu naší společnosti potvrzuje i takto renomovaná agentura Moody´s,“ řekl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Podle agentury Moody´s může Letiště Praha těžit zejména ze své velmi silné finanční pozice, z nízké úrovně zadlužení a mimo jiné i z vysokého objemu zajištěných úvěrových linek u bank. Agentura Moody´s pozitivně hodnotila schopnost Letiště Praha flexibilně řídit provozní a investiční náklady během pandemie a dále připravenost společnosti v rámci energetické krize.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Letiště Praha)

zpět na články

inzerce

nahoru