Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letiště Praha ocenilo nejlepší aerolinky za rok 2021

Letiště Praha se po vzoru dalších mezinárodních vzdušných přístavů rozhodlo oceňovat nejlepší aerolinky za uplynulý rok. V prvním ročníku vyhodnocovalo letecké společnosti ve dvou kategoriích. Titul nejvíce rozvíjející se dopravce na Letišti Václava Havla Praha získala tuzemská aerolinka Smartwings.

11:49 / 9. dubna 2022
Letiště Praha ocenilo nejlepší aerolinky za rok 2021i

Foto: Smartwings

„Inspirovali jsme se v mezinárodním prostředí, kdy je ocenění aerolinek standardním postupem ze strany letišť vůči svým partnerům. Rádi bychom po těžkém covidovém období vyzdvihli ty, kteří nejvíce přispěli k opětovnému obnovení a oživen provozuZároveň chceme dopravce motivovat k dalšímu rozvoji na Letišti Václava Havla Praha,“ říká k ocenění Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Ocenění v kategorii s největším meziročním nárůstem počtu cestujících „Fastest Growing Airline at Prague Airport 2021“ je udělováno leteckému dopravci, který v předchozím kalendářním roce dosáhl nejvyššího meziročního nárůstu v celkovém počtu přepravených cestujících ve srovnání s rokem 2020, a nejvíce tak přispěl k obnově a rozvoji leteckých spojení na Letišti Václava Havla Praha. Pro rok 2021 ocenění získal dopravce Smartwings.

„Ocenění Letiště Praha je pro nás potvrzením toho, že jsme v nelehkém období pro odvětví letecké dopravy uspěli. Velké poděkování za to patří především všem našim zaměstnancům. Rok 2021 byl ve znamení obnovy desítek leteckých spojení a navyšování frekvencí letů. Počty cestujících, kteří loni využili služeb Smartwings při svých cestách z/do Prahy, jsme ztrojnásobili. Další růst očekáváme v letošním roce. Naším cílem je nadále zůstat na Letišti Václava Havla Praha největším leteckým dopravcem,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings, a.s.

Titul nejefektivnější dopravce s ohledem na provoz „Best Performing Airline at Prague Airport 2021” zohledňuje plnění klíčových provozních ukazatelů, ale také objemové výkony dopravců. Hodnoceni jsou pouze dopravci, kteří od července do prosince loňského roku splnili minimálně 100 pohybů letadel, což odpovídá provozu zhruba dvěma letům týdně za sledované období.

„Je pro nás ctí získat toto ocenění, zejména v jednom z nejnáročnějších roků pro leteckou dopravu. Praha zůstala během posledních dvou letních sezón silnou destinací. Loni v březnu jsme do linky dokonce investovali a do letového řádu přidali let s nočním parkováním v Praze. Tím se naše týdenní rotace v letošní letní sezóně zvýšily na 12 letů. Cestující z České republiky do Bruselu nebo pokračující přes Brusel do naší evropské, americké nebo africké sítě tak mají možnost výběru z široké nabídky,“ říká Peter Gerber, generální ředitel Brussels Airlines.

Za rok 2022 se budou hodnotit ještě další dvě kategorie. Zelený dopravce „Top Sustainable Airline“ bude mít k hodnocení tři kritéria: hluk a emise letadel provozovaných na Letišti Praha a přístup, závazky a aktivity aerolinek celkově v oblasti udržitelnosti. Další titul získá dopravce, který bude nejlepší ve využití marketingové podpory ve spolupráci s Letištěm Praha „Best Airline Marketing Campaign with Prague Airport“. Vyhlášení všech čtyř kategorií proběhne v roce 2023.  

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: prg.aero)

zpět na články

inzerce

nahoru