Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letiště Praha prodlouží smlouvy stávající taxislužbě. Nový tendr vypíše na začátku příštího roku

Letiště Praha po zrušení koncesního řízení zajistilo další poskytování taxislužby. Současným provozovatelům letiště prodlouží smlouvy v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Zaručí tím tak jednu ze svých stěžejních služeb s významným vlivem na spokojenost cestujících. Nové výběrové řízení letiště vypíše na začátku příštího roku.

18:38 / 23. prosince 2021
Letiště Praha prodlouží smlouvy stávající taxislužbě. Nový tendr vypíše na začátku příštího rokui

Foto: prg.aero

Současní taxi operátoři budou díky nájemním smlouvám poskytovat služby ve sjednaném standardu vozů a kvalitě řidičů. Jedná se například o stáří vozů do tří let ve vyšší střední třídě v jednotné barvě a s možností připojení k wi-fi. U řidičů je vyžadováno účtování ceny jízdného v souladu s cenovou regulací, dress code a také chování odpovídající úrovni očekávané na mezinárodním letišti. Dalším důležitým aspektem současných smluv je zajištění dopravní obslužnosti letiště, provozovatelé taxi služby mají tedy povinnost přistavit vozidlo do pěti minut od projevení zájmu cestujícího o využití taxi služby.

„Pro letiště je zásadní zajištění dopravní obslužnosti tohoto typu obzvlášť v hlavní sezóně. I s ohledem na časově náročný proces vypsání nového tendru a výběru nového provozovatele jsme se rozhodli pro variantu prodloužení smluv. Výhodou je i to, že stávající smluvní taxi operátoři mají navíc prověřené a proškolené řidiče, kteří mají platná bezpečnostní školení. Jejich získání je časově a organizačně náročné a navíc by mohlo být rizikem výpadku služby po uplynutí doby nájmu stávajících nájemních smluv,“ říká Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha. 

Nové koncesní řízení na provozování taxi služby letiště opět vyhlásí s cílem rozšířit počet potencionálních uchazečů o tuto koncesi. Za tímto účelem proběhly nové předběžné tržní konzultace, aby došlo k projednání již dříve zmíněných obav uchazečů, výsledkem by pak mohl být upravený obchodní model. Jeho vhodnost bude posouzena vzhledem k managementu provozu, zajištění plynulosti provozu na letišti a obsloužení impulsivních zákazníků, a to ve smyslu vznesených pochybností některých uchazečů i Ministerstva dopravy České republiky. Nový taxi operátor by mohl zahájit svoji činnost na jaře 2023.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: prg.aero)

zpět na články

inzerce

nahoru