Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letiště Praha se chystá na silnou sezonu. Odbavit by mělo přes tři miliony cestujících

Letiště Praha se připravuje na silnou letní sezónu, během které dle stávajících prognóz odbaví přes tři miliony lidí. Cestující by se měli na odlet připravit s dostatečným předstihem a na letišti by měli být minimálně dvě hodiny před odletem.

15:57 / 16. května 2023
Letiště Praha se chystá na silnou sezonu. Odbavit by mělo přes tři miliony cestujících i

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Letiště Václava Havla Praha.

Opět nás čeká náročná letní sezóna, na kterou se připravujeme již delší dobu

„Opět nás čeká náročná letní sezóna, na kterou se připravujeme již delší dobu. Spustili jsme náborovou kampaň, pozvali zájemce na dva náborové dny, během nichž jsme jim přímo na letišti představili konkrétní pozice, spolupracujeme s cestovními kancelářemi a informujeme cestující o tom, jak se na odlet připravit. Spouštíme také projekty, které nám v příštích letech náročný letní provoz usnadní, jedná se například o výměnu rentgenů na bezpečnostní kontrole,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Náborová kampaň se týká pozic napříč celým letištěm. Všechny otevřené pozice uchazeči najdou na webových stránkách Letiště Praha pracenaletisti.jobs.cz. „Osvědčilo se nám cestujícím přinášet dostatečně dopředu informace o tom, jak se na svůj odlet připravit. Pokračujeme proto v rozsáhlé edukativní kampani i letos a prosíme v ní všechny cestující zejména o včasný příchod na letiště, který by měl být minimálně dvě hodiny před odletem. Žádáme je také o to, aby se po odbavení odebrali rovnou na bezpečnostní či pasovou kontrolu,“ doplňuje Eva Krejčí, ředitelka komunikace.

NA KOHO SE OBRÁTÍM, KDYŽ:  

  • je zpožděný, zrušený let – leteckou společnost, prodejce letenek; 
  • dlouho čekám na zavazadlo, mám jej zničené nebo ztracené – přepážku reklamace zavazadel letecké společnosti, resp. odbavovací společnosti, která zastupuje vaši leteckou společnost; 
  • se mi něco stalo při bezpečnostní kontrole – příslušné letiště; 
  • jsem ztratil doklady – policie; 
  • jsem zapomněl něco na palubě letadla – odbavovací společnost, tyto věci jsou pak na reklamacích zavazadel;
  • jsem ztratil něco v prostorách letiště – příslušné letiště - Ztráty a nálezy. 

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: Letiště Václava Havla Praha)

Letiště Praha se chystá na silnou sezonu. Odbavit by mělo přes tři miliony cestujících Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Letiště Václava Havla Praha.. Letiště Praha se chystá na silnou sezonu. Odbavit by mělo přes tři miliony cestujících Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Letiště Václava Havla Praha..
zpět na články

inzerce

nahoru