Otevřít menu
Doprava dnes
-

Liberec chce v létě opravovat jednu z hlavních silnic sídliště Kunratická

Liberec chce letos začít opravovat silnici ve Sněhurčině ulici, která vede přes více než polovinu sídliště Kunratická a která je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. Práce město rozdělí podle náměstka primátora Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj) do několika let, protože jediná objízdná trasa vede kolem základní školy.

6:44 / 17. května 2022
 Liberec chce v létě opravovat jednu z hlavních silnic sídliště Kunratickái

Foto: Město Liberec

"První etapu bychom rádi udělali ještě letos přes prázdniny, aby sídliště mohlo být zásobováno ulicí kolem základní školy, ale zároveň, aby až bude 1. září, tak aby tudy už žádná auta nejezdila," řekl Šolc novinářům.

Sídliště Kunratická na okraji Liberce se začalo stavět na přelomu 70. až 80. let minulého století pro zhruba 5000 lidí. Sněhurčina ulice patří mezi její hlavní komunikace, na délku má přes kilometr. "S tou ulicí se prakticky od stavby sídliště nic kloudného neudělalo a je ve špatném technickém stavu," uvedl náměstek. Podle něj vozovku sice několikrát provizorně opravovali, výspravy ale dlouho nevydrží, protože silnice je špatně založená. "Tam chybí takzvaný kufr. Proto provizorní opravy nikdy nikam nevedou a ta komunikace je hned pryč, tak jsme se rozhodli opravit ji generálně včetně kufru," řekl Šolc.

V první etapě chce město opravit zhruba 430 metrů dlouhý úsek od křižovatky s ulicí Olbrachtova, což si vyžádá přes tři miliony korun. Podle náměstka ale jde o jejich odhad ještě před nárůstem cen stavebních materiálů, skutečná cena vzejde z výběrového řízení. "Meziroční inflace jen v cenách stavebních materiálů je 30 procent," dodal Šolc.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru