Otevřít menu
Doprava dnes
-

Liberec dočasně využije pozemek určený pro tramvaje jako parkoviště

Pozemek určený pro plánovanou výstavbu tramvajové tratě na největší sídliště v Liberci dočasně radnice využije jako parkoviště. Na sídlišti Dobiášova ve čtvrti Rochlice přibude podle náměstka primátora Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj) zhruba 80 míst pro auta.

18:34 / 17. června 2022
Liberec dočasně využije pozemek určený pro tramvaje jako parkovištěi

Foto: Vizualizace jedné z variant tramvajové trati v Liberci. (zdroj fotky: Vizualizace: CTECH).

Město Liberec tímto krokem tak dočasně vyřeší problémy s počtem parkovacích míst. „Nedostatek míst k parkování je dlouhodobý a palčivý problém většiny sídlišť. Touto plochou, kde lze vozy odstavit, ten problém alespoň malinko zmenšíme, byť k dokonalosti to má daleko," uvedl náměstek.

Pozemek podél Dobiášovy ulice radnice získala letos na jaře zhruba za devět milionů korun od správkyně konkursní podstaty při likvidaci společnosti Interma, a.s. V územním plánu se s ním počítá pro tramvajovou trať. Projekt je ale teprve ve fázi prověřování, kudy trasa přesně povede. „My tuto plochu chceme využít jako provizorní odstavnou plochu pro auta těch, kteří na tomto sídlišti bydlí,“ řekl Šolc.

Úpravy prostranství se budou podle něj dělat přes léto, radnice za ně zaplatí bezmála milion korun. „Nebudeme dělat žádné zásadní stavební úpravy, které by potom přišly díky tramvaji vniveč. My tu plochu chceme, hovorově řečeno, srovnat a vyštěrkovat,“ dodal náměstek.

 

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru