Otevřít menu
Doprava dnes
-

Loď Queen Mary se zavřela pro turisty kvůli opravám

Historickou zaoceánskou loď Queen Mary, která je již desítky let turistickou atrakcí a hotelem, čekají důležité opravy. Loď tak zůstane zavřená, dokud tyto opravy za pět milionů USD (109,8 milionu Kč) nebudou dokončené. Oznámilo to vedení kalifornského města Long Beach, které loď vlastní.

11:25 / 29. ledna 2022
Loď Queen Mary se zavřela pro turisty kvůli opravámi

Foto: SHUTTERSTOCK

Jednou z nejdůležitějších oprav je podle zprávy odstranění zchátralých záchranných člunů. Jejich tlak na boční plášť lodi způsobil v nosném systému vážné trhliny. Zachovány zůstanou dva z původních záchranných člunů, 13 jich bude uskladněno a město bude zjišťovat, zda o jejich zachování mají zájem muzea nebo jiné organizace.

Součástí oprav bude také instalace nových trvalých ponorných čerpadel a zlepšení systému varování před vniknutím vody.

Město získalo loď zpět do své správy loni. Opravy jsou podle vedení města důsledkem desítek let odkládané údržby předchozími provozovateli lodi. Město již uskutečnilo elektroinstalační práce, jejichž cílem bylo obnovit osvětlení na jednom z lodních komínů.

Loď Queen Mary byla spuštěná na vodu v roce 1934. Do přístavu Long Beach dorazila na konci své poslední plavby v roce 1967, napsala agentura AP.

Autor: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru