Otevřít menu
Doprava dnes
-

Londýnské letiště Heathrow hlásí nejvyšší počet cestujících od počátku pandemie

Londýnské letiště Heathrow hlásí nejvyšší počet cestujících od počátku pandemie Covid-19. K nárůstu podle něj přispělo cestovaní Britů do jiných zemí, tedy pasivní cestovní ruch, a konec všech protipandemických opatření. V prohlášení o tom dnes informovalo toto nejvytíženější britské letiště.

13:22 / 11. dubna 2022
Londýnské letiště Heathrow hlásí nejvyšší počet cestujících od počátku pandemie

Letiště dále uvedlo, že přílety zahraničních turistů za zábavou a kvůli práci zůstávají slabé kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem a požadavku na testování.

"Je fantastické vidět, že se letiště po dvou letech opět probouzí k životu," konstatoval šéf letiště John Holland-Kaye. Počet pasažérů v lednu a únoru letiště označilo za velmi slabý.

Heathrow dále zdůraznilo, že není jasné, zda současný trend přetrvá. Poukázalo přitom na další možné varianty koronaviru, vysoké ceny paliva, pomalý ekonomický růst a dopady ruské invaze na Ukrajinu.

Mnoho letišť se potýká s problémem včas nabrat dostatek zaměstnanců, aby dokázaly uspokojit poptávku ve Velké Británii. Heathrow uvedlo, že co nejrychleji navyšuje zdroje. Plánuje nabrat 12.000 nových zaměstnanců.

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru