Otevřít menu
Doprava dnes
-

Mezi Uherským Brodem a Bojkovicemi nepojedou ve středu a ve čtvrtek vlaky

Provoz na železniční trati mezi Uherským Brodem a Bojkovicemi na Uherskohradišťsku zastaví ve středu 20. a ve čtvrtek 21. dubna výluka.

11:49 / 16. dubna 2022
Mezi Uherským Brodem a Bojkovicemi nepojedou ve středu a ve čtvrtek vlakyi

Foto: Trainweb.cz

"Po dobu výluky budou vlaky kategorie R (rychlíky) nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Uherský Brod – Luhačovice," uvedli zástupci Českých drah. Autobusy nahradí také spěšné vlaky mezi Uherským Brodem a Bojkovicemi, pojedou tam podle výlukového jízdního řádu.

Omezení na trati 341 se dotkne i některých regionálních spojů společnosti Arriva vlaky, které jezdí mezi stanicemi Uherský Brod a Újezdec u Luhačovic. "Všechny vlaky v době výluky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede dle pravidelného železničního jízdního řádu," uvedl dopravce na svém webu.

Další výluka se chystá ve čtvrtek 21. a v pátek 22. dubna na dvoukolejné elektrizované celostátní trati 330 v úseku mezi Otrokovicemi na Zlínsku a Přerovem, a to vždy od 00:45 do 04:15. Spěšné a osobní vlaky tam nahradí autobusy. Dálkové vlaky Nightjet mohou z důvodu výluky navýšit zpoždění až o 20 minut, uvedly České dráhy.

Ve čtvrtek 21. dubna a v pátek 22. dubna musejí cestující počítat s výlukou také na jednokolejné trati 303 mezi Kroměříží a Hulínem na Kroměřížsku. Platná bude po oba dny mezi 00:45 až 03:00. Osobní vlak, který v tomto čase úsek obsluhuje, nahradí autobus, informovaly České dráhy.

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru