Otevřít menu
Doprava dnes
-

Mezi železničními stanicemi Smíchov - Radotín se bude jezdit bez omezení

Na začátku prázdnin skončí výrazná omezení provozu mezi stanicemi Praha-Smíchov a Praha-Radotín. Vlaky budou od 1. července využívat dvoukolejný úsek ze Smíchova do odbočky Tune, tak i navazující čtyčkolejnou část do Radotína. Nově se bude obsluhovat přeložená zastávka Praha-Velká Chuchle.

12:33 / 29. června 2022
Mezi železničními stanicemi Smíchov - Radotín se bude jezdit bez omezeníi

Foto: Nová zastávka Praha-Velká Chuchle. Zdroj: Správa železnic.

Pro cestující se současně otevřou dvě nová nástupiště zastávky ve Velké Chuchli

Veškerá stavební činnost se nyní bude odehrávat ve stanici Praha-Radotín, kde budou mít cestující k dispozici dvě nástupní hrany. Už za několik měsíců zde Správa železnic zahájí výstavbu nové výpravní budovy.   

V mezistaničním úseku došlo ke zrušení dočasné odbočky Barrandov, která během výluk zkrátila délku úseku s jednokolejným provozem. Naopak trvalá odbočka Tunel umožní vlakům od 1. července využívat všechny čtyři zmodernizované koleje ve směru na Radotín. Pro cestující se současně otevřou dvě nová nástupiště zastávky ve Velké Chuchli, která se nyní nacházejí blíže k tamnímu železničnímu přejezdu.   

Na konci léta plánuje Správa železnic zahájit výstavbu nové výpravní budovy v Radotíně

V Radotíně budou pro cestující v první polovině července otevřena stávající dvě nástupiště blíže k výpravní budově. Přístup na ně bude zajištěn z Vrážské ulice. Od poloviny července až do prosince bude v provozu nové ostrovní nástupiště s dvěma nástupními hranami. Cestující se dostanou k vlakům jak podchodem z Prvomájové ulice, tak i z ulice Na Betonce. Přístup na ostrovní nástupiště z Vrážské ulice a přechod přes celé kolejiště bude zajištěn po stávající provizorní lávce.

Na konci léta plánuje Správa železnic zahájit výstavbu nové výpravní budovy v Radotíně, v současné době vybírá zhotovitele prací. Stávající budova se následně využije jako služebna městské policie. V příštím roce by pak měla začít výstavba nového nadjezdu nad železniční tratí ve Velké Chuchli.

Investiční akce s názvem Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) – Černošice (mimo) začala v srpnu 2019, její dokončení je plánováno v únoru příštího roku. Předpokládané celkové investiční náklady stavby dosahují výše 3,67 miliardy korun. Projekt je spolufinancován EU z Nástroje pro propojení Evropy (CEF).

Publikoval: Dagmar Lánská (Zdroj: Správa železnic)

Vizualizace - Nadjezd ve Velké Chuchli a nová výpravní budova ve stanici Praha-Radotín:

Mezi železničními stanicemi Smíchov - Radotín se bude jezdit bez omezení Foto: Nová zastávka Praha-Velká Chuchle. Zdroj: Správa železnic..
zpět na články

inzerce

nahoru