Otevřít menu
Doprava dnes
-

MHD v Hradci bude již od června fungovat v prázdninovém režimu! Chybí totiž řidiči

Městská hromadná doprava ve stotisícovém Hradci Králové kvůli nedostatku řidičů bude již od 1. června jezdit v omezeném prázdninovém režimu. Pro zajištění dopravy dětí do škol zůstanou do konce června v provozu všechny školní linky a některé výpomocné spoje.

6:05 / 31. května 2022
MHD v Hradci bude již od června fungovat v prázdninovém režimu! Chybí totiž řidičii

Foto: MHD v Hradci Králové (Zdroj fotky: isic.cz).

S nedostatkem řidičů se Dopravní podnik města Hradce Králové potýká již několik týdnů. Výpadky se snažil řešit tím, že si za volant šli jako výpomoc sednout lidé z kanceláří nebo ze servisních dílen. „Větší úbytek řidičů nastal teď na jaře po ústupu koronaviru, jelikož se obnovily plánované zákroky a operace v nemocnicích nebo je opět možné absolvovat zdravotní pobyty,“ uvedl ředitel opravního podniku Zdeněk Abraham.

Věří, že nedostatek řidičů bude dočasný. „Jakmile si naši řidiči odložené zdravotní výkony odbaví, měla by se personální situace znovu stabilizovat,“ uvedl. V podniku pracuje přes 200 řidičů. Kvůli epidemii covidu podnik vozí proti minulým letům výrazně méně cestujících. Před epidemií v roce 2019 podnik přepravil 38 milionů lidí, loni přeprava činila 32,2 milionu lidí a předloni 31,1 milionu lidí.

Podnik se také potýká s výrazným růstem nákladů. Město proto firmě kvůli zdražení pohonných hmot, energií, náhradních dílů a dalších nákladů hodlá zvýšit letošní dotaci o 36,9 milionu korun na 330,7 milionu korun.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru