Otevřít menu
Doprava dnes
-

Milovníci vlaků a vláčků zbystřete! Z České Lípy vyrazí parní lokomotivy

Parní lokomotivy 434.2186 Čtyřkolák a 475.179 Šlechtična budou hlavní lákadla sobotní akce, která se uskuteční v České Lípě. 

20:12 / 14. října 2021
Milovníci vlaků a vláčků zbystřete! Z České Lípy vyrazí parní lokomotivy

Návštěvníci se mohou projet z českolipského hlavního nádraží do Blíževedel, Mimoně, Doks a Nového Boru. Zvláštní vlaky vyjedou i do místního železničního depa, kde bude připraven bohatý program.

Sobota 16. října bude velkým dnem pro všechny milovníky vlaků a vláčků. V České Lípě se totiž uskuteční den, který bude patřit železnici. Hlavním lákadlem budou projížďky dvěma parníky lokomotivami. Jednou z nich je 434.2186 Čtyřkolák z roku 1917, tou druhou pak 475.179 Šlechtična z roku 1948. Z českolipského hlavního nádraží vyjedou tyto vlaky do Blíževedel, Mimoně, Doks a Nového Boru. Jízdenky se budou prodávat přímo ve vlacích a zpáteční jízdné vyjde na 180 korun.

Každou půl hodinu od 9:15 do 16:45 budou mezi českolipským nádražím a lokomotivovým depem zdarma jezdit speciální vlaky. V depu bude pro návštěvníky připraven den otevřených dveří s pestrým programem. Připravena je výstava historických kolejových vozidel nebo přehlídka velocipedů a motocyklů Minimusea Achilles.

Další program:

  • 9:00 – 15:00 – dětská kreativní dílnička DDM Libertin s motivem vlaků a lokomotiv
  • 10:00 – taneční skupina Adelline, DDM Libertin při ZŠ Partyzánská
  • 11:00 – vystoupení kapely Fiddler farm band
  • 12:00 – beseda ve vagónu s Marianem Polakovičem, Karlem Šlaisem a dalšími pamětníky
  • 13:00 – taneční skupina Tutti Frutti, DDM Libertin
  • 14:00 – vystoupení kapely Fiddler farm band
  • 16:00 – vystoupení kapely Lithium – Škola rocku

Další informace o akci včetně jízdních řádů a cen jízdného jsou na portálu Vlakem na výlet.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj TZ ČD)

Zdroj fotky: České dráhy

Milovníci vlaků a vláčků zbystřete! Z České Lípy vyrazí parní lokomotivy . Milovníci vlaků a vláčků zbystřete! Z České Lípy vyrazí parní lokomotivy . Milovníci vlaků a vláčků zbystřete! Z České Lípy vyrazí parní lokomotivy .
zpět na články

inzerce

nahoru