Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ministr dopravy a šéf Via Salis navštívili Milín kvůli dálnici D4 a podpoře technického vzdělávání

Ministr dopravy Martin Kupka a generální ředitel Via Salis Christian Biegert přijeli do středočeského Milína, kterým nyní kvůli dostavbě dálnice D4 Via Salis vede frekventovaná objížďka. Oba pánové navštívili základní školu, diskutovali se zástupci města a v místní knihovně otevřeli prostor pro dotazy občanů k D4.

15:25 / 29. června 2023
Ministr dopravy a šéf Via Salis navštívili Milín kvůli dálnici D4 a podpoře technického vzděláváníi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Facebook Martina Kupky.

Všechny práce pokračují podle harmonogramu

„Milín dočasně patří k nejfrekventovanějším obcím v Česku. Kvůli stavbě dálnice D4 tu projíždí zhruba 15 tisíc aut denně. Proto považuji za přirozené ptát se místních, jaká dopravní opatření ještě můžeme udělat, aby byl provoz po dobu nezbytně nutné uzavírky bezpečný a co nejméně zatěžující,“ uvedl generální ředitel Via Salis Christian Biegert.

Současně připomněl, že na nových 32 kilometrech vzniká zajímavé technické dílo, navíc v režimu v Česku doposud málo využívaného partnerství soukromého a veřejného sektoru. A právě zájem žáků o technické vzdělávání přijeli Martin Kupka a Christian Biegert podpořit na místní základní školu. Zhruba stovce studentů tu odborníci z Via Salis promítli krátký film o D4 a prezentovali informace z průběhu stavby i z následné etapy správy celé komunikace.

Ministr dopravy Martin Kupka se na místní radnici setkal se starostou Milína Vladimírem Vojáčkem a dalšími představiteli města. Hlavním tématem jednání byla další opatření, která by zvýšila bezpečnost dopravy v Milíně po dobu objížďky. Hovořilo se i o vybudování kruhového objezdu před Milínem na příjezdu z Prahy a kompletní renovaci průtahu obcí po dokončení dostavby D4. „Všechny práce pokračují podle harmonogramu. Takže bude dodržen i termín, podle něhož bude objížďka skrze Milín trvat do konce listopadu. Poděkoval jsem i za toleranci, s jakou místní snášejí dočasně zvýšenou dopravní zátěž. Všichni na stavbě dělají své maximum, aby s tím spojené nepohodlí pro občany Milína bylo co možná nejkratší,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.

Ministr dopravy s ředitelem Via Salis zahájili v místní knihovně den otevřených dveří, v jehož rámci mohou občané Milína a okolí klást své dotazy k D4.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: Via Salis)

zpět na články

inzerce

nahoru