Otevřít menu
Doprava dnes
-

Mošnovský terminál kombinované dopravy se již plně využívá!

V úterý 18. října 2022 se slavnostně otevřel v areálu průmyslové zóny Ostrava-Mošnov nový terminál kombinované dopravy. Tento objekt je napojen na tři způsoby přepravy, a to silniční, železniční a letecké. Výstavba moderního kontejnerového terminálu začala loni v září, přičemž cílem bylo přesunout větší míru nákladů ze silnice na železnici.

15:40 / 28. října 2022
Mošnovský terminál kombinované dopravy se již plně využívá!i

Foto: Terminál Mošnov. Zdroj: OPD.

Nový terminál přinese významné ekonomické impulzy

Ředitel společnosti IF Invest East Petr Michal slavnostně otevřel mošnovský terminál. Areál vybudovala společnost Concens Investments, po dokončení jej odkoupila firma IF Invest East ze skupiny Innofreight, což je rakouská společnost zaměřená na přesun nákladní dopravy ze silnice na železnici. Celkem budování této infrastruktury stálo více než 800 milionů korun, přičemž na část nákladů přispěla i EU prostřednictvím Operačního programu Doprava. Terminál je součástí logistického uzlu Ostrava Airport Multimodal Park Ostrava. Ten se rozkládá v mošnovské průmyslové zóně na 81 hektarech a po dokončení výstavby bude zahrnovat 353 skladových, výrobních a kancelářských ploch.

Do logistického centra by se mělo investovat přes čtyři miliardy korun. "Nový terminál přinese významné ekonomické impulzy a příliv nových investic nejen do krajského města , ale i do celého kraje," pronesl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) a pokračoval: "Pro region to bude znamenat výrazně nižší emise z nákladní automobilové dopravy a větší bezpečnost na silnicích.“

Ve spojení se skladovací a výrobní kapacitou v Průmyslové zóně Mošnov dojde ke zjednodušení logistických procesů a zároveň bude podpořen rozvoj podnikání v Moravskoslezském kraji. „Důraz na flexibilitu, spolehlivost, rychlost a snižování dopadu na životní prostředí budou hrát při transportu materiálu a zboží stále významnější roli. Mošnovský areál je svou kombinací železnice, silnice a letecké dopravy nyní opravdu výjimečný. Věřím, že tato výjimečnost se přetaví v příchod dalších investorů," řekl Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ČTK a OPD)

zpět na články

inzerce

nahoru