Otevřít menu
Doprava dnes
-

Musk vyzval k hlasování, zda má prodat část svých akcií Tesly

Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk dnes vyzval uživatele internetové komunikační sítě Twitter, aby hlasovali o tom, zda má prodat deset procent svých akcií v Tesle. Podle serveru CNBC tak reaguje na kritiku, že neplatí svůj spravedlivý podíl na daních.

12:19 / 7. listopadu 2021
Musk vyzval k hlasování, zda má prodat část svých akcií Teslyi

Foto: garaz.cz

Musk koncem června podle agentury Reuters vlastnil zhruba 170,5 milionu akcií Tesly. Hodnota deseti procent těchto akcií se podle páteční závěrečné ceny na burzy pohybuje v blízkosti 21 miliard dolarů (458 miliard Kč).

"V poslední době se hodně mluví o tom, že nerealizované zisky jsou prostředkem k vyhýbání se daním, takže navrhuji prodej deseti procent svých akcií Tesly. Podporujete to?" napsal Musk na svém twitterovém účtu. K příspěvku připojil hlasovací mechanismus, který umožňuje uživatelům vybrat z možností "ano" a "ne". Uvedl rovněž, že se bude výsledkem hlasování řídit.

Krátce po 22:00 SEČ se počet hlasů pohyboval kolem 900.000, zhruba 55 procent hlasujících se vyslovilo pro prodej akcií. Hlasování by mělo skončit v neděli večer.

Musk hlasování vyhlásil poté, co se v americkém Kongresu objevil návrh na zdanění majetku miliardářů, jež by pomohlo financovat sociální a klimatické programy prezidenta Joea Bidena. V dřívějších příspěvcích šéf Tesly miliardářskou daň kritizoval, napsala agentura Reuters.

Musk dnes na twitteru rovněž upozornil, že nepobírá žádnou mzdu. "Pouze vlastním akcie. Jedinou cestou, jak platit osobně daně, tak pro mne je prodej akcií," dodal. Muskův twitterový účet má zhruba 62,5 milionu sledujících.

Musk je nyní podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg nejbohatším člověkem světa s majetkem v hodnotě 338 miliard dolarů (zhruba 7,4 bilionu Kč). Tržní hodnota Tesly začátkem minulého týdne poprvé překonala hranici bilionu dolarů.

Autor: Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru