Otevřít menu
Doprava dnes
-

Může začít revitalizace odpočívky na dálnici D35 v Olomouci

Po vyřízení všech potřebných náležitostí může Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začít s opravou odpočívky ležící na dálnici D35 v Olomouci. Zahájení prací v olomoucké části Nemilany proběhne ve čtvrtek 20. července 2023, konec prací se předpokládá zhruba o dva měsíce později.

9:37 / 14. července 2023
Může začít revitalizace odpočívky na dálnici D35 v Olomouci i

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

V průběhu prací bude na odpočívce platit jen částečná uzavírka, dojde k snížení počtu dostupných parkovacích míst určených zejména osobním vozidlům. Provoz na hlavní trase dálnice D35 směrem do Mohelnice zůstane bez omezení.

„ Do veřejného výběrového řízení se přihlásilo celkem sedm stavebních firem, vítězným uchazečem byla vyhodnocena společnost MI Roads ochotna splnit zadání za cenu cca tří milionů českých korun bez DPH. Plánovaná modernizace nahradí nevyhovující stav parkoviště a doplňkového vybavení. Hlavním cílem opravy je revitalizace stávajícího betonového parkování pro osobní automobily včetně úpravy vedlejší odpočinkové zóny a doplnění laviček, stolů, košů apod. Do budoucna počítáme s dětským hřištěm po vzoru ostatních odpočívek,“ prozradil Miroslav Mazal z týmu komunikace ŘSD.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru