Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na brněnské přehradě dnes začala plavební sezona

Na Brněnské přehradě dnes brněnský dopravní podnik zahájil 76. lodní sezonu. Přes studené a větrné počasí se přišlo na slavnostní nástup kapitánů podívat mnoho lidí, kteří se dopoledne vydali na zahajovací okružní plavbu po hladině. V 10:45 vyplula první loď na pravidelnou plavbu. Sezona skončí 30. října.

15:59 / 9. dubna 2022
Na brněnské přehradě dnes začala plavební sezonai

Foto: dpmb.cz

Loňská sezona byla v novodobé historii lodní dopravy rekordní, lodě přepravily téměř 290.000 cestujících. "Jsme moc rádi za přízeň, kterou k nám Brňané chovají," řekl Havránek. Posledních deset let zájem víceméně setrvale roste s tím, jak se podařilo přehradu vyčistit od sinic, daří se ji udržovat čistou a v důsledku zvelebování jejího okolí roste její rekreační význam.

Dopravní podnik má k dispozici pět moderních lodí a dvě historické Brno a Morava. Zároveň se snaží modernizovat infrastrukturu. "Letos investice nejsou tolik vidět, protože děláme generální opravu zimního dobíjení lodí za deset milionů korun. Dobíjení bude rychlejší a levnější. Pokračujeme také v obnově základního mola, kde jsou lodě zaparkované," řekl Havránek. Až v květnu vypluje loď Brno, protože se rekonstruuje elektroinstalace.

Podnik má také téměř připravenou úpravu zastávek ve Veverské Bítýšce a Pod Trnůvkou, aby byly bezbariérové. "V Bítýšce se navíc odchází ze zastávky jen takovou vyšlapanou pěšinou, tak tam chceme udělat zpevněnou cestu a kromě bezbariérového mola také lavičky a stolek, aby to mělo vyšší úroveň," řekl Havránek. Kvůli finanční situaci se předpokládá, že se budou zastávky upravovat až příští rok.

Publikoval: Bc. Filip Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru