Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na dálnici D1 se bude opravovat šestikilometrový úsek

Ředitelství silnic a dálnic s technikou znovu zamíří na dálnici D1. Mezi EXIT 15 Všechromy a EXIT 21 proběhnou v letošním roce přípravné práce a hlavní stavební činnost je plánovaná na rok 2023.

13:41 / 28. září 2022
Na dálnici D1 se bude opravovat šestikilometrový úseki

Foto: ŘSD

V tomto podzimním období bude vybudován provizorní přejezd středového dělícího pásu (SDP) v km 17,280 – 17,400, střední část a založení mostu D1-018 a provizorní zpevnění SDP na tomto mostě. Dále se bude pracovat na opravě PHS vlevo v km 18,136 – 19,738 u odpočívky Božkov, v jejíž úrovni bude stěna opravována prioritně, aby odpočívka mohla být v provozu. Demontován bude také portál elektronického mýta v km 16,840, což si vyžádá v nočních hodinách krátkodobé uzavírky dálnice v délce cca 10-20 minut.

V průběhu opravy realizované na podzim tohoto roku dojde pouze k lokálním posunům jízdních pruhů v místech prací směrem ke krajnici nebo naopak ke střednímu dělícímu pásu, aby byl vymezen bezpečný prostor pro pracovníky (režim dopravy 3+3 jízdní pruhy). V souvislosti s opravou mostu D1-018, který překlenuje silnici III/1016 mezi Kunicemi a Strančicemi, dojde rovněž k omezení provozu na této komunikaci III. třídy. Proti původně plánované úplné uzavírce se však bude pracovat za provozu. Ten bude řízen kyvadlově semafory v 1 jízdním pruhu.

Po zimní technologické přestávce proběhne zejména kompletní oprava vozovky v celém úseku v obou směrech, včetně sanací podkladů vozovek a mostů, oprava odvodnění nebo stavba nové protihlukové stěny na úrovni Kunic. V mimoúrovňové křižovatce Mirošovice bude provedena kompletní výměna veřejného osvětlení a dojde také na výměnu zádržného systému při krajnici vozovek obou jízdních pásů. Na závěr bude vozovka vybavena meteorologickými čidly, budou vyměněny kamery pro dohled na provoz a provedeno nové vodorovné a svislé dopravní značení. Uvedení opraveného úseku D1 do provozu jako celku plánujeme v průběhu listopadu příštího roku. 

Autor: Filip Červinka (čerpáno z TZ ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru