Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na I/13 v Jablonném v Podještědí se opravuje most

Na I/13 v Jablonném v Podještědí se opravuje most, jezdí se po mostním provizoriu. Více naleznete níže v článku.

17:31 / 18. července 2023
Na I/13 v Jablonném v Podještědí se opravuje mosti

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Opětovně apelujeme na řidiče, aby respektovali přechodné dopravní značení

Loni touto dobou trápila řidiče při průjezdu Rynolticemi složitá uzavírka. Provoz byl řízen kyvadlově a v době dopravních špiček nebylo výjimkou ani čtyřicetiminutové čekání. Letos Ředitelství silnic a dálnic začalo další akci, akorát z dopravního hlediska méně náročnou a o pár kilometrů dál. „Na silnici I/13 probíhá rekonstrukce mostu 13-114,“ řekl Jakub Hušek, vedoucí provozního úseku ŘSD pro Liberecký kraj. Stavbou řidiči aktuálně projedou obousměrně, a to po mostním provizoriu v režimu 1+1.

„Rekonstrukce spočívá v tom, že starý most se musel zbourat a bude nahrazen novou konstrukcí. Firma nejdříve zbourala polovinu mostu, kde byl asi tři týdny kyvadlový provoz. Následně osadila na zdemolovanou část mostní provizorium a od té doby je provoz obousměrný,“ zmínil Jakub Hušek, vedoucí provozního úseku ŘSD pro Liberecký kraj. I tak je ale v místě potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Rychlost je tu snížena na 30 kilometrů v hodině, řidiči ale toto omezení nerespektovali a mostní provizorium se začínalo pohybovat. Stavbaři na něj proto umístili retardéry. I přesto tady ale někdy dochází k dopravním nehodám.

Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence Krajského policejního ředitelství v Libereckém kraji, řekla: „Opětovně apelujeme na řidiče, aby respektovali přechodné dopravní značení v úseku silnice č. I/13. Zároveň apelujeme, aby řidiči v daném úseku také stáhli nohu z plynu a jezdili zde se zvýšenou opatrností, aby se tím předešlo kolizním situacím a následným problémům v dopravě.“ Důvodem, proč se Ředitelství silnic a dálnic do stavby pustilo, byl už velmi špatný stav mostu. V nosnících byly nalezeny poruchy, a proto je nutné současnou konstrukci nahradit novou.

„Tento most bude hotový do konce října letošního roku a v současné době tam probíhá betonáž opěr. Cena díla je 18 milionů korun bez DPH a dělá to firma Strabag,“ doplnil Jakub Hušek z ŘSD.

Letos byla v Jablonném v Podještědí v plánu také rekonstrukce mostu přes Heřmanický potok na silnici I/13. Ředitelství silnic a dálnic ale nenašlo zhotovitele, a tak bude soutěž opakovat. Během stavby zde bude zachován obousměrný provoz v režimu 1+1 po zúžené současné konstrukci. Pouze v některých fázích výstavby řidiči projedou částečnou uzavírkou s kyvadlovým provozem řízeným semafory.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru