Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na přemostění Svitavy v Brně se od soboty očekávají dlouhé kolony kvůli omezení

Výrazné komplikace a dlouhé stání v kolonách mohou očekávat řidiči v Brně v Provazníkově ulici v okolí Tomkova náměstí od soboty a především pak v pracovních dnech až do 7. května. Kvůli napojování mostního provizoria přes Svitavu se nebude jezdit dvěma pruhy v každém směru, uvedla v tiskové zprávě mluvčí brněnského závodu ŘSD Lucie Trubelíková.

17:39 / 29. dubna 2022
Na přemostění Svitavy v Brně se od soboty očekávají dlouhé kolony kvůli omezení

Mostní provizorium je potřeba napojit, aby bylo možné začít bourat první polovinu starého mostu, což je součást stavby velkého městského okruhu. "Od 7. května zprovozníme mostní provizorium a provoz v Provazníkově ulici bude opět veden ve dvou pruzích v každém směru. Po provizoriu budou řidiči jezdit ve směru do Husovického tunelu, v opačném směru po levé straně mostu přes Svitavu. Tento stav bude trvat do konce dubna příštího roku, kdy plánujeme zprovoznění rampy Nová Dukelská, pravého mostu přes Svitavu a poloviny rampy Karlova," uvedl ředitel brněnského závodu David Fiala.

Policisté proto v tiskové zprávě na svém webu vyzývají řidiče, aby využili alternativní trasy a v případě nutnosti tímto místem projet se připravili na značné zdržení.

Kvůli dopravním omezením připravil dopravní podnik také změny v MHD, trolejbusy linek 25 a 26 budou jezdit od Tomkova náměstí do Vozovny Husovice. Jako spojnice Tomkova náměstí a Staré osady zůstanou autobusové linky 44 a 84.

Publikoval: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru