Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na stavbě D6 u Krupé ŘSD k betonážím na všech mostech dosud spotřebovalo 19 000 kubíků betonu

U Krupé na Rakovnicku intenzivně pokračují stavební práce po celé délce trasy nového dálničního úseku D6. Na 6,5 km dlouhém úseku aktuálně probíhají např. zemní práce na násypu, odkop zářezu a v místě budoucí mimoúrovňové křižovatky realizace odvodňovacích žeber.

12:52 / 31. května 2023
Na stavbě D6 u Krupé ŘSD k betonážím na všech mostech dosud spotřebovalo 19 000 kubíků betonui

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Řidiči úsekem výstavby projedou obousměrně po silnici I/6

Pracuje se také na zhotovení přeložky silnice II/229 vedoucí do obcí Hředle a Lišany, obsypu dešťové usazovací nádrže, přeložce plynovodu a středové kanalizaci.

"Na estakádě o délce 805 metrů probíhá montáž bednění i výztuže nosné konstrukce. Nyní zde máme zabetonovaných 40 základů z celkových 48 a pilířů je z celkových 88 zabetonovaných 64. Dosud jsme na všech mostních objektech, kterých je na stavbě dohromady pět, uložili přibližně 2 800 tun betonářské výztuže, 250 tun předpínací výztuže a 19 000 kubíků betonu," řekla Dana Zikešová z týmu komunikace ŘSD a dodala: "Řidiči úsekem výstavby projedou obousměrně po silnici I/6, kde je v místě výjezdů ze stavby snížená rychlost na 50 km/h. Stavbu s předpokládanou cenou 1,9 mld. Kč bez DPH, jejímž zhotovitelem je společnost Metrostav Infrastructure a.s., plánujeme uvést do provozu v srpnu příštího roku."

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ŘSD)

Na stavbě D6 u Krupé ŘSD k betonážím na všech mostech dosud spotřebovalo 19 000 kubíků betonu Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD..
zpět na články

inzerce

nahoru