Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nádraží v Ostružné projde rekonstrukcí! Investiční náklady činí 18 milionů korun

Správa železnic (SŽ) vyhlásila veřejnou zakázku na rekonstrukci výpravní budovy na nádraží v obci Ostružná na Jesenicku, která je oblíbeným cílem turistů a lyžařů. Předpokládané celkové investiční náklady činí 18 milionů korun.

16:02 / 19. května 2022
Nádraží v Ostružné projde rekonstrukcí! Investiční náklady činí 18 milionů koruni

Foto: Nádraží v Ostružné se dočká rekonstrukce (Zdroj fotky: positivje.cz).

Stavební práce by měly začít letos v červenci a skončit mají v září příštího roku. ČTK to dnes sdělil mluvčí SŽ Dušan Gavenda. Stanice Ostružná stojí na železniční trati vedoucí z Bludova na Šumpersku do Jeseníku. „Při rekonstrukci dojde k demolici původních veřejných WC, stavědla a přístavku. V rámci dispozičních změn budou vybudována bezbariérová WC přímo ve výpravní budově, místo nevyužívané bytové jednotky v patře vznikne sociální zázemí pro zaměstnance. Vstup do čekárny a prostor pro veřejnost bude po bezbariérové rampě,“ uvedl Gavenda.

Součástí projektu je také sanace zdiva, výměna oken a dveří a zateplení nádražní budovy. „Stavbaři navíc vybudují nové zastřešení rampy a přístavby zádveří se vstupem do dopravní kanceláře,“ podotkl Gavenda. V celém objektu také zrekonstruují rozvody vody, elektroinstalaci a vytápění.

Zvýší se zabezpečení některých železničních přejezdů


V okolí nádražní budovy v Ostružné budou nové lavičky a koše. Pro ukládání lyží a kol přibude samostatný přístřešek. „Po celou dobu rekonstrukce bude cestujícím k dispozici pokladna, čekárna a veřejné WC, které najdou v mobilních buňkách,“ dodal Gavenda.

V předchozích letech byla postupně modernizována celá železniční trať z Bludova do Jeseníku. Rekonstrukce jejího horského úseku z Hanušovic na Šumpersku do zhruba 30 kilometrů vzdáleného Jeseníku začala v červenci 2015 a skončila o dva roky později, stála 840 milionů korun.

Opraveny budou nyní výpravní budovy v Ostružné, Jindřichově na Moravě, nástupiště v Potůčníku, zastávka Lipová-lázně, zvýší se zabezpečení některých železničních přejezdů. Loni na podzim skončila rekonstrukce nádraží v Hanušovicích, která stále bezmála 51 milionů korun. Opravená nádražní budova nyní cestujícím poskytuje větší odbavovací prostory i bezbariérový přístup.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru