Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nádraží v Teplicích se opravy dočká později, než bylo v plánu! Jednat bude primátor

Oprava historického nádraží v Teplicích se zřejmě opozdí. Investice za zhruba miliardu korun se nedostala do letošního státního rozpočtu. 

10:17 / 22. února 2022
Nádraží v Teplicích se opravy dočká později, než bylo v plánu! Jednat bude primátori

Foto: Archiv Správy železnic.

Primátor Hynek Hanza (ODS) kvůli tomu chce příští týden jednat s ministrem dopravy Martinem Kupkou (ODS). „V rámci sestavování rozpočtu státu nám to takzvaně sklouzlo ve finančním krytí pod čáru,“ řekl novinářům primátor. Podle něj však Správa železnic nadále pracuje například na získání stavebního povolení na první etapu, tedy rekonstrukci opláštění, střechy a nástupiště. „Alokace peněz je někde pod 300 milionů korun, takže moc nerozumím tomu, proč se to dostalo pod čáru,“ podotkl Hanza.

Město chce pokračovat v opravě lokality okolo nádraží. Letos přijde na řadu projektová dokumentace na část před budovou. V plánu má radnice upravit chodníky, komunikace, záliv pro MHD a také přizpůsobit oblast cyklistům. „Ve všech investicích se budeme snažit zachovat takzvanou modrozelenou infrastrukturu,“ doplnil primátor s tím, že jde o to, zachovat v oblasti vodu a použít ji například jako zálivku.

Město zřejmě zruší parkoviště


Před nádražím by se dále měla zklidnit doprava, letos tak má být vyhotovena i studie k této problematice. Dopravní inženýři poté navrhnou úpravu. Dvě parkoviště, která se nacházejí před nádražím, zřejmě město zruší. Na místě vznikne alej, která se tam nacházela již v minulosti. Další parkoviště si pak převezme soukromník.

Secesní výpravní budova, jejíž historie sahá až do roku 1856, byla v minulosti sídlem soukromé Ústecko-teplické dráhy. Nádraží se postupně rozšiřovalo o další budovy a na přelomu 19. a 20. století už nesloužilo jen dopravě, ale v jednom ze sálů se například konaly plesy.

 

Publikoval: Jakub Cimburek (Zdroj: ČTK)

Nádraží v Teplicích se opravy dočká později, než bylo v plánu! Jednat bude primátor Foto: Archiv Správy železnic.. Nádraží v Teplicích se opravy dočká později, než bylo v plánu! Jednat bude primátor Foto: Archiv Správy železnic.. Nádraží v Teplicích se opravy dočká později, než bylo v plánu! Jednat bude primátor Foto: Archiv Správy železnic..
zpět na články

inzerce

nahoru