Otevřít menu
Doprava dnes
-

Našel se vrak letadla, které spadlo ve švýcarských horách v roce 1968!

Na Aletschském ledovci ve švýcarských Alpách ve čtvrtek našli vrak letadla, které se zřítilo v roce 1968. Zbytky letadla se objevily nedaleko vrcholů Jungfrau a Mönch. K nálezu přispěla změna klimatu a tání ledovce. S odkazem na švýcarskou policii o tom informovala agentura AFP.

9:18 / 6. srpna 2022
Našel se vrak letadla, které spadlo ve švýcarských horách v roce 1968!i

Foto: Ilustrační fotka hory švýcarských Alp (zdroj: wikipedie).

Po dlouhých 52 letech se našel vrak letadla ve švýcarských horách. Vyšetřování započalo prakticky hned a už zná první výstupy. „Vyšetřováním bylo zjištěno, že součástky pocházejí z vraku letounu Piper Cherokee, registrační značka HB-OYL, který na tomto místě havaroval 30. června 1968. Vyprošťovací práce budou zahájeny co nejdříve," uvedla policie v prohlášení.

Na palubě letounu byli učitel, lékař a jeho syn, všichni z Curychu. Jejich těla byla tehdy nalezena, ale ne trosky letadla. Vrak se nachází v těžko dostupném terénu, tehdejší technické prostředky podle policie neumožňovaly pátrání po vraku.

Na vrak letadla narazil horský vůdce, píše server 24 heures. V důsledku klimatických změn a tání ledovce se změnila turistická trasa a nyní prochází místem, kde byly nalezeny části letadla.

 

Publikoval: Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru