Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nejrychlejší česká parní lokomotiva nabídne při cestě na Slovensko speciální jízdy

Od středy 28. září do soboty 1. října mají návštěvníci ČD Muzea v Lužné u Rakovníka možnost vidět lokomotivu řady 498.104 Albatros, kterou vyrobily v roce 1954 Škodovy závody. Lokomotiva je v péči bratislavského Albatros klubu a v neděli se vydá na cestu zpět do hlavního města Slovenska.

10:41 / 29. září 2022
Nejrychlejší česká parní lokomotiva nabídne při cestě na Slovensko speciální jízdy i

Foto: Lokomotiva Albatros (zdroj: České dráhy).

Železniční fanoušci při této příležitosti mají možnost svézt se vlakem vedeným touto historickou lokomotivou. Lokomotiva 498.104 Albatros byla jednou z ozdob Národního dne železnice v Plzni. Tato lokomotiva nyní našla přechodný domov v Muzeu ČD v Lužné u Rakovníka, kde si ji mohou prohlédnout návštěvníci muzea, a to až do soboty. Otevírací doba muzea je ve středu a v sobotu od 9:30 do 17 hodin. Ve čtvrtek a v pátek pak od 11:00 do 17:00 hodin. 

V neděli 2. 10. 2022 pak vyjede z Lužné u Rakovníka nostalgický vlak, vedený touto parní lokomotivou směr Praha a Brno. Předpokládaný odjezd vlaku z Lužné je kolem 10. hodiny (přesný jízdní řád je zveřejněn na stránkách cdnostalgie.cz). Souprava bude složena ze salonního a jídelního vozu, kde bude během jízdy zajištěno občerstvení, a soupravu doplní historické vozy "Rybáky“. 

Vlak bude zastavovat ve stanicích Praha-Vršovice, Kolín, Kutná Hora, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Tišnov a Brno dolní nádraží. Jízdné je pouze úsekové mezi dvěma sousedními stanicemi: dospělý 150 Kč, děti 6 až 15 let 120 Kč. Prodej jízdenek bude probíhat ve vlaku.

 

Publikoval: Filip Červinka (zdroj: TZ Českých drah)

zpět na články

inzerce

nahoru