Otevřít menu
Doprava dnes
-

Řidiči, dbejte pozornosti! Neoficiální stránky s dálničními známkami účtují zbytečné poplatky

Českým internetem začaly čím dál více kolovat další webové stránky, které prodávají elektronickou dálniční známku s velice zbytečným poplatkem. Tak o tom informuje Ministerstvo dopravy na svých webových stránkách, kde najdete seznam zmiňovaných neoficiálních webů. Více informací najdete ZDE!

18:22 / 18. srpna 2022
Řidiči, dbejte pozornosti! Neoficiální stránky s dálničními známkami účtují zbytečné poplatkyi

Foto: Ilustrační fotka dálnice (zdroj: garaz.cz).

Jediným oficiálním e-shopem je edalnice.cz, případně je možné dálniční známku koupit na přepážkách České pošty, u čerpacích stanic EuroOil nebo v samoobslužných kioscích na dálnicích. „Zákazníkům se nákup přes neoficiální weby nejenom prodraží, ale zároveň podstupují bezpečnostní riziko, když do neoficiálního webu zadají například údaje ze svých platebních karet,“ varuje Jan Paroubek, ředitel státního podniku CENDIS, který státní e-shop provozuje.

Cena roční dálniční známky je stále stanovena na 1500 korun! Třicetidenní dálniční známka Vás pak vyjde na 440 korun a desetidenní stojí 310 korun. Neoficiální weby se přitom tváří tak, že opravdu vypadají na první pohled jako oficiální stránky nebo zprostředkovávají prodej elektronických známek pro více evropských států. 

Neoficiální weby pro prodej dálničních známek si navíc účtují manipulační poplatek za zprostředkování nebo údajný „eco poplatek“. „Neoficiální weby prodávající dálniční známky se někdy graficky velmi podobají státnímu e-shopu edalnice, což je hrubě neetické. Průběžně je všechny řešíme právní cestou,“ upozorňuje pro web Ministerstva dopravy ČR Lucie Bartáková, ředitelka Sekce pro správu finančních zdrojů SFDI, který je správcem systému.


Autor: Filip Červinka (Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR)

zpět na články

inzerce

nahoru