Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nová tramvajová zastávka v Opletalově ulici je zprovozněna!

Pražský dopravní podnik (DPP) zprovoznil novou tramvajovou zastávku Hlavní nádraží v Opletalově ulici. Zastávku podnik využije nadcházející víkend při opravě stropní desky ve stanici metra C Florenc, kdy bude v Opletalově ulici stavět náhradní tramvajová doprava.

18:39 / 18. května 2022
Nová tramvajová zastávka v Opletalově ulici je zprovozněna!i

Foto: Obnovená tramvajová trať v Opletalově ulici. (Zdroj: Daniel Šabík/DPP).

Zajíždět tam bude také historická linka číslo 43. Novinářům to dnes řekli představitelé města a DPP. Zastávka bude v budoucnu součástí plánované trati od nádraží ke Státní opeře a dále do Vinohradské. „O víkendu tam (na Florenci) budou vyměňovány panely nad vestibulem stanice metra C, tím pádem tam nebude možný provoz metra a zavádíme náhradní tramvajovou dopravu,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Podle odborného webu Československý Dopravák se tramvaje do Opletalovy ulice vrátí po 30 letech. Zastávka se v budoucnu stane součástí plánované trasy na Václavské náměstí do Vinohradské. „Já beru zřízení a obnovení zastávky v Opletalově ulici jako symbol toho, že začínáme tady s tím místem něco dělat a dočkáme se toho, že se tramvají budeme opět pohybovat po centru města,“ řekl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Náklady na rekonstrukci stanice Florenc budou téměř 2 miliardy! 


Při opravě stropní desky o víkendu 21. a 22. května nebudou do stanice linky C Florenc jezdit vlaky. Cestující budou muset využít právě náhradní tramvaj, které bude kyvadlově jezdit mezi Opletalovou a Vltavskou. Provoz metra bude přerušen z bezpečnostních důvodů. „Budeme vytahovat nosníky, které tvoří stropní desku. Vzhledem k tomu, že jeden má hmotnost asi 28 tun, tak z důvodu bezpečnosti nebudou vlaky ani projíždět a budou zavřeny všechny vestibuly stanice metra C,“ řekl generální ředitel DPP Petr Witowski. Stanice Florenc na lince B bude v provozu.

Další výluka kvůli opravě stropní desky na Florenci je pak plánována na víkend 11. a 12. června. „Celkem jich letos v souvislosti se stropní deskou bude šest,“ dodal Witowski. Náklady na rekonstrukci stanice Florenc jsou 1,79 miliardy Kč. Stanice Florenc byla pod tehdejším názvem Sokolovská zprovozněna v roce 1974.

 

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru