Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nový podchod na vlakovém nádraží v Benešově je před dokončením

Nový podchod na vlakovém nádraží v Benešově by měl být hotový do konce června. Cílem akce za 47,3 milionu korun je zvýšit bezpečnost a komfort cestujících a zlepšit napojení západní části města na železniční stanici a autobusové nádraží.

8:31 / 6. června 2022
Nový podchod na vlakovém nádraží v Benešově je před dokončeními

Foto: Nový podchod v Benešově bude hotový do konce června (Zdroj fotky: Deník/Zdeněk Kellner).

Dělníci prodlužují podchod, který původně sloužil jen pro přístup od výpravní budovy a autobusového nádraží na ostrovní nástupiště. Nově povede pod celým kolejištěm a propojí západní předměstí včetně přístupu k zámku Konopiště s východní částí města. Podmínkou bylo to, že město vybuduje novou přístupovou komunikaci pro pěší do ulice Jana Nohy.

Podle místostarosty Benešova Romana Tichovského (ODS) vyjde část financovaná městem na 17 milionů korun. Dělníci nyní dokončují podkladní vrstvy komunikace a 9. června začnou asfaltovat. V polovině měsíce by měli být hotoví„Takže termín do konce června je reálný,“ dodal Tichovský.

Cestující se mohou těšit na nové informační LED tabule


Práce na prodloužení podchodu začaly již před rokem a podle původních informací měly skončit loni v listopadu. „Delšího času Správa železnic využila k plošnému sjednocení tubusu podchodu a jeho celkovému zvelebení nad rámec původní projektové dokumentace,“ vysvětlil tiskový mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Podle něj se zprovoznění podchodu přeložilo na letošek, protože bylo potřeba akci koordinovat s městem.

Nová část podchodu bude dlouhá 45,5 metru a široká čtyři metry, součástí bude schodiště a výtah pro bezbariérový přístup. Dělníci by měli na nádraží také doplnit hmatové prvky a akustické majáčky pro nevidomé a osadit nové tabule informačního systému s LED displeji. Město v minulosti u nádraží vybudovalo nový dopravní terminál za 195 milionů korun, který lidem zjednodušil přestupování mezi vlaky a autobusy. Součástí prací byla rekonstrukce autobusového nádraží. Na místě bývalého skladiště Českých drah město postavilo parkovací dům za téměř 170 milionů korun.

 

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru