Otevřít menu
Doprava dnes
-

O ČD Bike je stále větší zájem! České dráhy registrují přes 4 tisíce výpůjček od začátku roku

Nově je u lidí v oblibě cestovat na výlety vlakem, na kterých také používají kolo. Vypůjčení kol zavedly do svých služeb i České dráhy skrze ČD Bike. Od začátku roku České dráhy hlásí, že si kolo zapůjčilo už 3,5 tisíce cestujících, přičemž stoupá také zájem o elektrokola a koloběžky. ČD svou službu tak ještě rozšíří.

15:10 / 23. srpna 2022
O ČD Bike je stále větší zájem! České dráhy registrují přes 4 tisíce výpůjček od začátku rokui

Foto: Ilustrační foto ČD Bike. Zdroj fotky: České dráhy.

Čím dál častěji zákazníci využívají vypůjčená kola ČD Bike především na delší výlety

Za prvních sedm měsíců letošního roku 3 442 vypůjčených kol, 752 elektrokol, 107 dětských kol a 42 vypůjčených koloběžek, to je celkový počet výpůjček, které evidují půjčovny ČD Bike. Mezi tři nejvyužívanější půjčovny patří ta v Břeclavi a pak dvě v Karlovarském kraji, na karlovarském dolním nádraží a ve Františkových Lázních.

„V poslední době čím dál častěji zákazníci využívají vypůjčená kola ČD Bike především na delší výlety a s tím také souvisí větší počet dotazů na možnost vypůjčit si ke kolu například cestovní brašnu. Na základě této poptávky jsme se proto rozhodli postupně půjčovny kol dovybavit a nabídku příslušenství rozšířit o cyklistické brašny na kola,“ říká Jana Rotreklová, manažerka projektu ČD Bike, a dodává: „Během letních měsíců je znát, že službu ČD Bike využívají hojně i rodiny s dětmi, a proto je větší zájem i o vypůjčení dětského vozíku za kolo či kolo s dětskou cyklosedačkou.“ Právě samostatné zapůjčení dětských vozíků za kolo je novinkou letošního roku v půjčovnách ČD Bike, letos si toto příslušenství mohou zákazníci půjčit v Třeboni a v Karlových Varech na dolním nádraží.

Všech 70 půjčoven ČD Bike je otevřeno od 1. dubna do 31. října (z toho ve 23 půjčovnách jsou k dispozici elektrokola a ve 20 půjčovnách i koloběžky). Po tomto datu zůstane otevřeno 12 poboček, které mají celoroční provoz. V letošním roce je nově otevřena pobočka v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka a po rekonstrukci byl obnoven provoz pobočky ve stanici Litoměřice město.

Ceník půjčoven ČD Bike

Také letos platí ve všech půjčovnách ČD Bike jednotný ceník. Například zákazníci s platnou jízdenkou ČD nebo In Kartou zaplatí za jízdní kolo jednodenní půjčovné 190 Kč, půldenní výpůjčka je vyjde na 160 Kč a za jednodenní zapůjčení elektrokola zaplatí půjčovné 340 Kč. Cestující, kteří sbírají body ve věrnostním programu ČD Body, si opět můžou za 50 bodů vyzvednout voucher na bezplatné zapůjčení kola na jeden den.

Ceník služeb v půjčovnách ČD Bike v roce 2022

služba

základní nájemné

zlevněné nájemné *)

půldenní výpůjčka kola / koloběžky (do 6 hodin)

190 Kč

160 Kč

celodenní výpůjčka kola / koloběžky

230 Kč

190 Kč

celodenní výpůjčka elektrokola

390 Kč

340 Kč

celodenní výpůjčka dětského kola

130 Kč

110 Kč

zapůjčení dětské cyklosedačky / den

50 Kč

50 Kč

zapůjčení vozíku za kolo / den

130 Kč

130 Kč

zapůjčení přilby pro dospělé / den

25 Kč

 

zapůjčení dětské přilby

zdarma

 

Publikoval: Dagmar Lánská (Zdroj: TZ České dráhy)

zpět na články

inzerce

nahoru