Otevřít menu
Doprava dnes
-

Obyvatelům Kladna opět slouží sdílená kola, k dispozici jich je 120

Lidé v Kladně mohou ode dneška opět využívat sdílená kola, k dispozici jich je 120, o 20 více než minulý rok. Jsou na elektrický pohon, k zapůjčení je třeba mobilní aplikace. Kola si lze zapůjčit na víc než padesáti stanicích či ve vymezených zónách rozmístěných po celém městě.

12:35 / 4. dubna 2022
Obyvatelům Kladna opět slouží sdílená kola, k dispozici jich je 120i

Foto: kladensky.denik.cz

Elektrokola zvolilo vedení města kvůli členitému terénu a využitelnosti například i pro seniory, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Kladna Vít Heral. 

Podle mluvčího jsou elektrokola také komfortní alternativou auta třeba při cestách do práce, obyčejné bicykly si lidé podle statistik půjčovali dvakrát méně. "Sdílená elektrokola na Kladno jednoznačně patří, osvědčila se a lidé o ně mají zájem. Jde o moderní trend a my chceme být moderním městem," řekl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Na kolech lze vyjet i mimo území Kladna, ale je nutné je vrátit na některé z vyčleněných míst ve městě. Každá minuta jízdy vyjde na 1,5 koruny. Další možností je paušál za 299 korun měsíčně, v rámci něj získá uživatel prvních patnáct minut jízdy zdarma a počet výpůjček není omezený.

Během letošního roku by měl být upraven systém stanic a zón pro vypůjčení kola tak, aby službu mohlo efektivně využívat co nejvíce lidí. "Chceme tak cílit a inspirovat další potenciální uživatele, aby systém používali ke kratším přesunům po městě namísto automobilové dopravy, která dopravu ve městě blokuje a znečišťuje ovzduší," dodal jednatel společnosti Nextbike Czech Republic Tomáš Karpov.

Nextbike je poskytovatelem sdílených kol, má zkušenosti z 25 českých a více než 300 evropských měst. Kladenská radnice má v plánu s ní spolupracovat minimálně další tři roky.

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

 

zpět na články

inzerce

nahoru