Otevřít menu
Doprava dnes
-

Oprava dálnice D6 mezi Sokolovem a Karlovými Vary vstoupila do závěrečné etapy

S opravou dálnice D6 mezi Karlovými Vary a Sokolovem je Ředitelství silnic a dálnic nyní v poslední IV. etapě. Na konci května dokončilo frézování, následovat budou sanace podkladních vrstev a pokládka asfaltu.

19:16 / 3. června 2023
Oprava dálnice D6 mezi Sokolovem a Karlovými Vary vstoupila do závěrečné etapyi

Foto: ŘSD

Stavební práce aktuálně provádíme v obou jízdních pásech – na 450 metrů dlouhém úseku jízdního pásu ve směru na Cheb a 890 metrů dlouhém úseku ve směru na Karlovy Vary. Obousměrný provoz je vždy veden v opačném směru.

Zhotovitelem opravy za 120 mil. Kč bez DPH je společnost Silnice Group a. s. Stavební práce plánuje ŘSD dokončit příští týden.

Stejně tak se nadále tvrdě pracuje u Krupé na Rakovnicku, zde intenzivně pokračují stavební práce po celé délce trasy nového dálničního úseku D6. Na 6,5 km dlouhém úseku aktuálně probíhají např. zemní práce na násypu, odkop zářezu, v místě budoucí mimoúrovňové křižovatky probíhá svahování větví a realizace odvodňovacích žeber. Pracuje se také na zhotovení přeložky silnice II/229 vedoucí do obcí Hředle a Lišany, obsypu dešťové usazovací nádrže, přeložce plynovodu a středové kanalizaci.

Na estakádě o délce 805 metrů probíhá montáž bednění i výztuže nosné konstrukce. Nyní zde máme zabetonovaných 40 základů z celkových 48 a pilířů je z celkových 88 zabetonovaných 64. Dosud jsme na všech mostních objektech, kterých je na stavbě dohromady 5, uložili přibližně 2 800 tun betonářské výztuže, 250 tun předpínací výztuže a 19 000 kubíků betonu.

Řidiči úsekem výstavby projedou obousměrně po silnici I/6, kde je v místě výjezdů ze stavby snížená rychlost na 50 km/h. Stavbu s předpokládanou cenou 1,9 mld. Kč bez DPH, jejímž zhotovitelem je společnost Metrostav Infrastructure a.s., plánuje ŘSD uvést do provozu v srpnu příštího roku.

Autor: Lucie Sogelová (zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru