Otevřít menu
Doprava dnes
-

Oprava mostu u obce Klest je hotová

V Karlovarském kraji byla dokončena důležitá oprava mostu u obce Klest, která místním obyvatelům před vánočními svátky znovu výrazně ulehčí dopravní situaci.

13:45 / 14. prosince 2021
Oprava mostu u obce Klest je hotová i

Foto: ŘSD

Na silnici I/6 u obce Klest dokoničlo ŘSD opravu mostu v hodnotě 8,5 mil. Kč bez DPH, jejíž zhotovitelem byla společnost Metrostav a.s. Z důvodů nepříznivých klimatických podmínek se práce mírně posunuly a rekonstrukci jsme ukončili v pátek 10. prosince 2021. Místo je od pátečních 15 hodin opět obousměrně průjezdné bez omezení. Během prací zde byla kyvadlová doprava řízená semafory a řidičům děkujeme za trpělivost. 

V rámci rekonstrukce mostu došlo k odstranění stávajícího mostního vybavení, římsy, vozovky i s hydroizolací a obou mostních závěrů, které jsme nahradili novými. V rámci této stavby se provedlo také rozšíření nezpevněné krajnice na karlovarském předpolí, doplnila se příčná drenáž před přechodovou oblastí opěry a zasanovala se stávající drenážní trubka osazená v křídlech opěry. Zbudovala se také dvě nová služební schodiště a provedlo se odláždění za římsami a podél obou opěr.

Autor: Bc. Jakub Cimburek (zdroj: ŘSD)

 

 

zpět na články

inzerce

nahoru