Otevřít menu
Doprava dnes
-

Oprava pražského Barrandovského mostu začne v pondělí 16. května

Rekonstrukce pražského Barrandovského mostu začne v pondělí 16. května. O dva dny dříve začnou silničáři vyznačovat objížďky a dopravní omezení. První fáze prací na pražské klíčové dopravní stavbě potrvá 110 dní, pro město ji provede firma Porr za 594,5 milionu Kč. Na dotaz ČTK to dnes řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

7:08 / 20. dubna 2022
Oprava pražského Barrandovského mostu začne v pondělí 16. května

Jako první začne v polovině května oprava jižní mostovky a zároveň s tím bude vyměněna rampa ze Strakonické. Řidiči budou muset jezdit po objízdných trasách a provoz bude částečně omezen i na mostě.

Most je součástí městského okruhu a denně jej přejede asi 140.000 aut. Práce jsou proto rozloženy do několika let a dopravní omezení bude platit vždy jen část roku. První část soumostí byla otevřena v roce 1983 a most dosud nebyl kompletně opraven. Loni byla opravena spodní část včetně pilířů, kdy si práce nevyžádaly omezení na mostě.

"V noci na sobotu 14. května se začnou vyznačovat objízdné trasy a omezení na mostě. To by mělo trvat asi dva dny a od pondělí 16. května již začnou samotné práce. Původní délku letošních oprav se nám podařilo výrazně zkrátit," řekl Scheinherr. Původně podle něj byly letošní práce plánovány na 180 dní.

Do zahájení oprav skončí práce na rozšíření Strakonické a sjízdné rampy z mostu na Modřanskou, hotova bude rekonstrukce i Modřanské ulice a dostavěna bude rampa u Lihovaru, kterou řidiči využijí při cestě ze Strakonické na Barrandovský most. Rozšířen již byl most Závodu míru na Zbraslavi. "V posledních dvou letech pak byly rovněž opraveny všechny objízdné trasy," dodal Scheinherr.

Řidiči, kteří pojedou ze Strakonické například na východní okraj Prahy, by měli využít vnější okruh. Rampa u Lihovaru bude sloužit zejména pro řidiče jedoucí do Krče a nejbližšího okolí. V souvislosti s otáčením na Lihovaru bude snížen počet pruhů na Strakonické ve směru z centra ze dvou na jeden.

Dočasně bude otevřen sjezd z Pražského okruhu do Libušské ulice, který je již od vzniku okruhu uzavřen. To má ulevit Modřanské. Sjezd ale bude otevřen pouze po dobu oprav, poté bude opět neprůjezdný. Na samotném Barrandovském mostě pak bude z nynějších čtyř pruhů v každém směru uzavřen provoz vždy po jednom.

Změny se dotknout i MHD. Podle dřívějšího vyjádření Technické správy komunikací (TSK) budou posíleny tramvajové linky 2 a 21 a zvýší se průjezdnost tramvají na Zlíchově či Palackého mostě. Upraveny budou linky autobusů 125, 170 nebo 196. Preference MHD bude zlepšena v ulicích Československého exilu, Vrbově, Jeremenkově nebo Ke Krči.

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru