Otevřít menu
Doprava dnes
-

Oprava průtahu Litomyšlí v příštím roce vyjde na 50 milionů korun

Dopravní omezení v Litomyšli jen tak neskončí. V roce 2023 je totiž na programu oprava průtahu mezi křižovatkami směrem na Svitavy.

8:45 / 13. listopadu 2022
Oprava průtahu Litomyšlí v příštím roce vyjde na 50 milionů korun

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uvedlo, že chystá na příští rok opravu části průtahu Litomyšlí. Nový povrch získá úsek od světelné křižovatky silnice I/35 s komunikací II/358 až po konec města směrem na Svitavy. Cena prací se odhaduje na 50 milionů korun bez DPH, průjezd Litomyšlí bude zhruba půl roku omezen.

"Průtah je ve špatném stavu. Tato část se v minulosti opravovala pouze provizorně. V minulosti se v roce 2018 opravila předchozí část úseku po světelnou křižovatku," řekla dnes ČTK Petra Drkulová z pardubické správy ŘSD.

Silničáři plánují odstranit asfaltobetonovou vrstvu vozovky do hloubky až 12 centimetrů a nahradit ji novou. Opraví se současné obrubníky a kanálové vpusti a žlaby. Před a za křižovatkou budou bezpečnostní povrchy v červené barvě v délce 35 metrů. ŘSD získalo na úpravy stavební povolení. Práce by měly začít příští rok v dubnu a skončit v září. Řidiči se budou muset připravit na půlroční komplikace v dopravě. Provoz na frekventované silnici I/35 zůstane při stavbě zachován, sníží se ale počet jízdních pruhů ze dvou v každém směru na jeden.

Autor: Petr Dejnožka (čerpáno z ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru