Otevřít menu
Doprava dnes
-

Opravy silnice I/35 v Olomouci se nezadržitelně blíží. Čeho přesně se budou týkat?

Od neděle 9. 10. 2022 začíná oprava estakády silnice I/35 včetně výjezdových a nájezdových ramp vedoucích přes Olomouc. Přibližně kilometrový úsek prací povede mezi hodolanským mostem a Baumaxem (km 245,8 – 246,8).

18:31 / 29. září 2022
Opravy silnice I/35 v Olomouci se nezadržitelně blíží. Čeho přesně se budou týkat?  i

Foto: Zdroj: ŘSD ČR.

Dříve avizovaná rekonstrukce povrchu ulic Tovární a Velkomoravská potrvá v letošní fázi do první poloviny listopadu, příští rok na jaře budou dělníci pokračovat.

Z osmi nabídek stavebních firem byla vybrána společnost KARETA s. r. o., která se postará o výměnu asfaltu hlavní trasy i sjezdových či výjezdových ramen silnice I/35. Opravované části frekventované komunikace vykazují trhliny, vyjeté koleje, výtluky a hloubkovou korozi, odstranění diagnostikovaných vad dosahuje smluvní ceny cca 26,8 milionu Kč bez DPH.

Během opravy estakády doprava zůstane na původní silnici I/35, veškerý provoz bude značením sveden do jednoho pruhu pro každý směr jízdy (režim 1+1). Uzavřené sjezdy či výjezdy nahradí obousměrná objízdná trasa olomouckými ulicemi Jeremenkova, Kosmonautů a Wittgensteinova.    


Autor: Filip Červinka (zdroj: TZ ŘSD ČR)

Opravy silnice I/35 v Olomouci se nezadržitelně blíží. Čeho přesně se budou týkat?  Foto: Zdroj: ŘSD ČR.. Opravy silnice I/35 v Olomouci se nezadržitelně blíží. Čeho přesně se budou týkat?  Foto: Přehledná situace oprav. Zdroj: ŘSD ČR..
zpět na články

inzerce

nahoru