Otevřít menu
Doprava dnes
-

Opravy v roce 2022: V Olomouckém kraji hraje prim kompletní rekonstrukce hanácké dálniční estakády

Už během závěru loňské stavební sezony postupně probíhaly přípravy na další rok oprav. S ohledem na objektivní diagnostiky a potřeby dálniční i silniční sítě bylo vybráno několik projektů určených k realizaci v roce 2022. Aktuálně plánujeme nejméně šest významných akcí na severu Olomouckého kraje, další čtyři projekty se rýsují ve středu regionu a dvě chystané opravy doplní dříve zahájené práce na jihu krajského území.

17:08 / 11. února 2022
Opravy v roce 2022: V Olomouckém kraji hraje prim kompletní rekonstrukce hanácké dálniční estakády i

Foto: ŘSD

Právě Prostějovsko příští rok čeká největší oprava Správy Olomouc, kompletní rekonstrukce hanácké dálniční estakády vyjde zhruba na 350 milionů Kč bez DPH, další větší investiční akce provozního úseku nastane na dálnici D35 u Loštic prostřednictvím opravy mostů přes Třebůvku za předpokládaných 58,3 milionu Kč bez DPH. Mezi rozsáhlejší plánované záměry letošní sezony patří i loni odložená oprava mostu silnice I/46 ve Šternberku (odhad 46,7 mil. Kč bez DPH).

Konkrétní místa oprav jsou znázorněna v přiložené mapě, kde jsou k vidění probíhající akce (zeleně) a připravované projekty (oranžově) – řada z nich je již v předrealizační fáze schvalování, respektive veřejné soutěži.

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ŘSD)

Opravy v roce 2022: V Olomouckém kraji hraje prim kompletní rekonstrukce hanácké dálniční estakády Foto: ŘSD.
zpět na články

inzerce

nahoru