Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ostravský dopravní podnik zorganizoval otevřené setkání s dodavateli. Přítomen byl také předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

Cílem prvního otevřeného setkání Dopravního podniku Ostrava s dodavateli bylo deklarovat transparentnost veřejných zakázek organizovaných dopravcem. Akce se účastnily čtyři desítky zástupců nejrůznějších firem z celé republiky. Její přínos ocenil předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna.

19:34 / 14. října 2022
Ostravský dopravní podnik zorganizoval otevřené setkání s dodavateli. Přítomen byl také předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěžei

Foto: www.sdp-cr.cz

„Jsem rád, že se nám podařilo toto výjimečné setkání zorganizovat. Transparentnost je pro nás klíčová a chtěli jsme nejen pro český trh deklarovat, že naše výběrová řízení jsou otevřená pro každého. Stojíme o to, aby o naše zakázky usilovalo co nejvíce subjektů za spravedlivých podmínek. Společné setkání a dialog je dalším krokem na naší cestě k co největší transparentnosti, a doplňuje dřívější kroky, jako digitalizace výběrových řízení, spolupráce s administrátory z řad renomovaných advokátních kanceláří, jejichž právníci jsou členy České advokátní komory, nebo neustálé zdokonalovaní vnitřních kontrolních a kompetenčních procesů,“ řekl Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku Ostrava (DPO)

Na otevřeném setkání, které proběhlo 12. října 2022 v hotelu Imperial v centru Ostravy, proběhla série přednášek a panelových diskuzí. Tématem byl například otevřený přístup v oblasti nákupů dle zákona o veřejných zakázkách nebo představení hlavních aspektů interního systému nákupů DPO.

„Vytváření otevřeného, transparentního a konkurenčního prostředí pro dodavatele ve svém důsledku znamená kvalitnější služby pro naše cestující. I tradiční dodavatelé DPO si musí v Ostravě svoje „místo na slunci“ zasloužit,“ dodal Daniel Morys.

Michal Otava uvádí, že data v posledních letech ukazují značný růst důvěry dodavatelského trhu k DPO. „Do výběrových řízení se nám hlásí stále více subjektů. Daří se nám tím zajistit nejen pestrou škálu vítězných firem, ale hlavně výhodnost získaných podmínek pro samotný podnik. Nechceme usnout na vavřínech, a proto jsme se rozhodli péči o transparentnost našich soutěží posunout zase o kousek dál. Podpory antimonopolního úřadu si vážíme a je pro nás klíčovým ukazatelem, že jdeme správným směrem,“ doplnil ředitel nákupu a investic DPO k otevřenosti veřejných zakázek.

Otevřené setkání kladně zhodnotil též předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže: „Je pěkné vidět řadu inovativních řešení odpovídajících moderním standardům. Současně oceňuji, že DPO vede otevřený dialog se svými dodavateli, což přispívá k transparentnosti a vytváření vzájemné důvěry mezi zadavatelem a jeho partnery,“ uzavřel Petr Mlsna.

zpět na články

inzerce

nahoru