Otevřít menu
Doprava dnes
-

Pardubice se těší na nový autobusový terminál u univerzity. Hotovo má být v červnu

Menší autobusový terminál u Univerzity Pardubice bude hotový v červnu. V místě jsou dvě protilehlé zastávky, které město modernizuje. Náklady budou necelých 31 milionů korun. Práce skončí kvůli komplikacím s přeložkou vodovodu později, měly být hotové v půlce ledna.

14:51 / 24. března 2023
Pardubice se těší na nový autobusový terminál u univerzity. Hotovo má být v červnu

Dělníci většinu prací v západní části terminálu dokončili. Východní část ještě čeká položení střešního pláště, v obou částech pak finišuje dláždění přístupových komunikací. "Vzhledem k tomu, že původní zastávka u univerzity sloužila nejen pro potřeby pardubické městské hromadné dopravy, ale také linek regionální autobusové dopravy, rozhodli jsme se tyto zastávky upravit tak, abychom je kapacitně rozšířili a doplnili o další mobiliář," uvedl náměstek primátora města Pardubice Jan Hrabal.

Vznikla tam nástupní plocha, která bude větší než původní, po celé délce ji zakryje střecha. Prostor bude doplněný lavičkami, odpadkovými koši a stojany na kola. Na straně u sídliště Polabiny přibyla také cyklostezka.

"V současné době je dokončena nosná konstrukce a střešní plášť západní části terminálu a dělníci zde pracují na montáži podhledových kazet a osvětlení. Co se východní části týče, zde stavbaři montují ocelovou konstrukci zastřešení a dále v rámci celého terminálu probíhá příprava obrub a dláždění přístupových komunikací," řekl Hrabal.

Práce začaly loni v červnu, hotové měly být v lednu. Na straně u univerzity byly pozastavené, protože vodárny musely přeložit vodovod. Vodárny tam měly hlavní vodovodní zásobní řad v jiné pozici, než uváděla projektová dokumentace. Cena za stavební práce dosahuje necelých 31 milionů korun. Evropská dotace 18 milionů korun bude z programu ITI Hradecko-pardubické aglomerace.

Autor: Karel Geba (zdroj: ČTK)

 

zpět na články

inzerce

nahoru